Patyčių prevencija


Patyčių prevencija. Lietuvoje per metus nusižudo apie 1 000 žmonių. SAVIŽUDYBĖS Štai taip Lietuva atrodo tarp kitų Europos valstybių. Savižudybės, tenkančios 100 tūkst. gyventojų 2010 m. Savižudybių skaičius 2013 metais (1085). Kaip bebūtų keista. Savižudybių dažnis Lietuvoje 2006-2013metais ir savižudybių dažnio prognozė 2014 metams. 2013 metais iš 100 000 moterų nusižudė. Nepaisant daugelio pastangų - pagalbos telefonų ir t. Atsižvelgiant į pirmų. Pagal savižudybių skaičių Lietuva yra viena pirmųjų pasaulyje. Virš 1 000 savižudybių, tai daugiau aukų. Reikia mokyti ir gydytojus, ir visuomenę. Specialios telefono linijos – veiksmingos. Savižudybė yra sudėtingas. Antrinės prevencijos priemonėmis siekiama sumažinti savižudybės riziką tarp padidintos rizikos žmonių. Tretinės prevencijos priemonėmis. Savižudybių prevencijos kryptys. Savižudybių prevencijos veiklos. Psichologinės pagalbos tarnyba. Emocinė parama internetu. „Jainimo psichologinės paramos centras“. Psichikos sveikatos centrų etatai. Psichikos sveikatos centrų. Tik pastaraisiais metais pradėta rimčiau žiūrėti į savižudybių temą. Šalyje veikia Vilniaus moterų namų krizių centras (Pilies g. Jo tikslas yra įgyvendinti psichikos sveikatos politiką. 2014 m. rugsėjo 10 d. bus pažymimos pasaulinės savižudybių prevencijos dienos 12-osios metinės. Ši diena skirta. Savižudybių problema būdinga pasauliui. Išvados.

Mažiausiai savižudybių įvyksta Graikijoje – 2,5 atvejo 100 000 šalies gyventojų.

Kaip bebūtų keista, statistika rodo, kad savižudybių daugiausiai įvyko šiltuoju metų laiku – tada, kai liūdesiui ir depresijai, rodos, nėra vietos.

Tiksliausiai situaciją skaičiuojant savižudybes parodo savižudybių dažnis, t. y. savižudybių skaičius tenkantis 100 000 šalies gyventojų.

Atsižvelgiant į pirmų š. m. mėnesių duomenis (I – 76. II – 55, III – 69, IV – 74 (iki 04-20) 274 atvejai, prognozė teigiama – 2014 metais savižudybių skaičius bus mažiausias per visą nepriklausomos Lietuvos laikotarpį.

Pagal savižudybių skaičių Lietuva yra viena pirmųjų pasaulyje. Sąrašo pradžioje iš Europos valstybių yra ir Rusija, Vengrija, Slovėnija, Baltarusija, Ukraina, Estija, Latvija.

Virš 1 000 savižudybių, tai daugiau aukų, nei nusineša eismo įvykiai, apie kuriuos kalbame kiekvieną dieną. Pagal mirtį pasirinkusių vyrų skaičių buvome ir esame patys pirmi pasaulyje.

Šalis turi daug dėmesio skirti ir savižudybių intervencijai, t. y. rūpintis žmonėmis, kurie jau yra bandę nusižudyti, nes išlieka didelė rizika, kad jų elgesys kartosis.

Savižudybė yra sudėtingas reiškinys. Nepaisant šio reiškinio sudėtingumo ir visuomenėje labai paplitusių rizikos veiksnių, savižudybių galima išvengti. Pirminės prevencijos priemonės orientuotos į visuomenę. Šios prevencinės priemonės turi apimti socialinius, biologinius ir ekonominius rizikos veiksnius. Pirminės prevencijos priemonės turi propaguoti gerą fizinę ir psichinę sveikatą, mokyti žiniasklaidą atsakingai vaizduoti savižudybes visuomenėje, mažinti prieinamumą prie žudymosi priemonių, mažinti psichikos ligų ir savižudybių paplitimą.

  • Etika Skaidrės
  • MS PowerPoint 13718 KB
  • 2016 m.
  • 22 puslapiai (991 žodžiai)
  • Austeja
  • Patyčių prevencija
    10 - 6 balsai (-ų)
Patyčių prevencija. (2015 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/patyciu-prevencija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 12:47
×