Patyčių ypatumai


Patyčios. Ar esi kada. Kas yra patyčios? Taigi patyčios. Svarbiausi patyčių ypatumai. Patyčios apima tyčinius. Patyčių vietos. Pagalvok kur tau yra tekę matyti vykstančias patyčias ar net pačiam jas patirti. Patyčios gali vykti bet kurioje iš čia išvardytų vietų – mokykloje. Ar pastebėjai, kad patyčios, vykstančios mokykloje. Tu gali sustabdyti patyčias. Parodyk nepritarimą patyčioms. Ko nereikėtų daryti, kai vyksta patyčios. Nerodyk palaikymo skriaudėjams. Vaikų linija. Patiri ar stebi patyčias? Nori su kuo nors apie tai pasikalbėti. Dėmesys svarbiausias!


Taigi patyčios – įvairus elgesys, kai vaikai žemina, skaudina vieni kitus. Tai gali būti kabinėjimasis, pravardžiavimas, erzinimas, stumdymas, mušimas, pinigų atiminėjimas, kuprinės, sąsiuvinių ar kitų daiktų atiminėjimas, apkalbinėjimas, ignoravimas, gąsdinimas, piktų, erzinančių SMS žinučių ar elektroninių laiškų siuntinėjimas. Kartais patyčios gali atrodyti panašios į draugų pajuokavimus ar draugiškus patraukimus per dantį. Tačiau patyčios nėra humoro forma! Kai juokaujama, linksma būna abiem žmonėms, o tyčiojantis linksma tik vienam vaikui – kitas tuo metu jaučiasi labai įskaudintas.

Patyčios apima tyčinius veiksmus. Tai reiškia, kad vaikas, kuris tyčiojasi, dažniausiai supranta, kad savo veiksmais skaudina kitą ir daro tai sąmoningai. Šis elgesys yra pasikartojantis. Agresyvus veiksmas, kuris įvyko vieną kartą, dar nėra patyčios. Patyčiomis vadiname tą elgesį, kuris vyksta sistemingai tam tikrą laiką. < Patyčių situacijoje yra psichologinė ar fizinė jėgos persvara. Vadinasi, puolamas vaikas jaučiasi silpnesnis už skriaudėjus ir negali apsiginti nuo jų. Pavyzdžiui, vaikas yra skriaudžiamas fiziškai stipresnio vaiko, arba vienas vaikas yra puolamas kelių žmonių ir kt. Taigi patiriančiajam patyčias sunku pačiam išspręsti šią problemą, todėl būtina, kad į tai įsitrauktų ir jam pagelbėtų kiti žmonės.

Pagalvok: kur tau yra tekę matyti vykstančias patyčias ar net pačiam jas patirti? Namuose? Mokykloje? Mokyklos kieme? Sporto salėje? Bibliotekoje? Autobuse, važiuojant į mokyklą ar iš jos?

  • MS PowerPoint 1042 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (792 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vidmante
  • Patyčių ypatumai
    10 - 1 balsai (-ų)
Patyčių ypatumai. (2020 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/patyciu-ypatumai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 17:52
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo