Paukščių ligos


Įvadas. Tikslas. Uždaviniai. Paukščių gripas. Niukaslio liga. Kolibakteriozė. Ornitozė. Tuberkuliozė. Salmoneliozė. Kampilobakteriozė. Hepatitas. Kepenų nutukimas. Kepenų augliai. Išvada. Šaltiniai.


Dažniausiai paukščiai įvairiomis ligomis užsikrėčia šaltuoju sezonu išskridę į šiltesnes šalis. Parskridę jie užkrėčia daugelį kitų paukščių, gyvūnų ar žmonių. Daugelio ligų sukelėjas yra bakterijos, pasireiškus ligoms paukščiai dažniausiai miršta. Žmogus dažniausiai užsikrėčia ligomis per skerdieną, todėl nors ir neatpažinus ligos simptomų, būtina gerai termiškai apdoroti mėsa.

Kadangi liga neseniai pasireiškusi, informacijos apie pavojų žmogui ir gyvūnui dar nėra.

Ši ūminė liga yra užkrečiamoji, labiausiai plinta tarp gyvulių ir kailinių žvėrių. Taip pat pavojinga ir žmogui, žmogui ji pasireiškia viduriavimu, gali sukelti šlapimo ar pilvo organų infekcijas.

Žmogui liga, taip pavojinga ir gali būti mirtina, pasireiškia kosuliu, silpnumu, temperatūra, plaučių uždegimu.

Kadangi, liga plinta oru, taip pat, gali pasireikšti ir gyvūnų bandoms.

Salmonelioze gali užsikrėsti tiek gyvūnai, tiek žmogus. Žmogus nuo paukščių gali užsikrėsti per blogai termiškai apdorotus paukštienos produktus. Gyvūnai kontaktuodami su sergančiais paukščiais.

Paukščiams užsikrėtusiems kampilobakterijomis nėra ligos simptomų, jie dideliais kiekiais išskiria šias bakterijas su išmatomis. Didelį kampilobakterijų kiekį lemia paukščių kūno temperatūra (42°C), kuri yra optimaliausia augti ir daugintis šioms bakterijoms.

Šios bakterijos lengvai užkrečia skerdieną, per kurią gali užsikrėsti ir žmogus, žmogui sutrinka žarnyno veikla, galimas viduriavimas ir vėmimas, pasireiškia aukšta 40°C temperatūra.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (1185 žodžiai)
  • Kolegija
  • Neda
  • Paukščių ligos
    10 - 3 balsai (-ų)
Paukščių ligos. (2019 m. Birželio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/pauksciu-ligos.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 17 d. 15:18
×