Paukščių rega


Monokulinis regejimas. Rega biologija apie rega.

Rega. Naktiniai paukščiai. Palyginimas su žmogumi. Spalviniai regos ypatumai.

Daugeliui paukščių būdingas monokulinis regėjimas, o pelėdoms kaip ir žmonėms – binokulinis regėjimas. Monokulinis regėjimas kai objektai yra pakankamai toil nuo mūsų, jų atvaizdai abiejų akių tinklainėse nesiskiria, tačiau mes galime nustatyti nuotoli. Binokulinis regėjimas - gebėjimas atskirom akim matomą vaizdą sulieti į vieną.

Paukščiai spalvas mato tik iki saulėlydžio. 1970 metais, mokslininkai tyrinėdami kaip balandžiai sugeba atskirti spalvas atsitiktinai atrado, kad paukščiai sugeba matyti ultravioletinę šviesą. Šis faktas buvo gana įdomus, tačiau ne per ne lyg svarbus , kadangi tuo metu, mokslininkams buvo įprasta manyti, jog paukščiu rega yra tokia pati kaip ir žmonių. Kadangi tiek žmonės tiek paukščiai labiausiai aktyvus diena, ankščiau mokslo žmonės net neįtarė, kad paukščiai mato pasaulį visiškai kitomis spalvomis nei žmogus.

Laikui bėgant buvo suvokta, kad dauguma paukščiu yra jautrūs ultravioletiniams spinduliams labiau nei dienos šviesai, žinoma išskyrus naktinius paukščius. Paukščių plunksnos taip pat atspindi ultravioletinę šviesą. Šie atradimai leido suprasti, kad iki šiol turėtos ir vystytos žinios apie paukščius yra klaidingos, juk būtent regėjimo pagalba paukščiai randa partnerį, ieško maisto ir atpažįsta plėšrūnus.

Per pastaruosius dešimtmečius buvo atlikti tyrimai, kurie parodė, kad paukščių partnerio pasirinkimas ir jų elgesys gali buti išprovokuotas būtent tokiais vaizdo signalais, kurių žmogus negali pamatyti. Mokslininkai naudojo aparatą, pavadinimu spektrofotometras, kuris jei ne parodydavo tiksliai ką paukščiai mato, tai bent apskaičiuodavo ir kiekybiškai įvertindavo paukščių matomą vaizdą.

  • Biologija Aprašymas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (1329 žodžiai)
  • Aiste
  • Paukščių rega
    10 - 3 balsai (-ų)
Paukščių rega. (2013 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/pauksciu-rega.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 02:36
×