Paulius Širvys


Pateiktys apie p. širvį. Paulius sirvys zygio draugau. Pauliaus sirvio rinkiniai. Sirvio referatas. Paulius širvys referatas. Pauliaus širvio žygio draugai. Paulius sirvys pirmieji eilerasciu rinkiniai.

P. Šivio poetinio kelio pradžia glūdi pokario metuose. Menkų mokslų, iš karo grįžęs kareivis, sužeistas, traumuotas. 1954 m. Išėjo pirmasis eilėraščių rinkinys “žygio draugai”. Jis labai mėgo dainuoti, dainuodavo savo sudėtas dainas. Mokėjo daug ir tautosakinių dainų, ypač romansinių, kur tokia ryški nelaimingos meilės, liūdesio, graudulio spalva.

P. 1954 m. Išėjo pirmasis eilėraščių rinkinys žygio draugai .

Jis sukūrė palyginti nedaug eilėraščių, bet jie žinomi ir mėgstami įvairaus amžiaus žmonių, deklamuojami ir dainuojami. P. Širvys savo kūrybą suprato kaip natūralų dainavimą. Daina auga iš ilgesio, ji yra didžiausia dvasinė vertybė kaip ir meilė, - be mylimų rankų šalta, be mylimos – nėra dainos.

P. Širvys – aukštaitis, gimęs 1920 m. Padustėlio kaime prie dusetų (mirė 1979). Jis buvo kaimietis, gamtos vaikas, labai anksti neteko tėvų ir visą gyvenimą jautėsi našlaitis, ieškojęs ir neradęs tiek meilės ir šilumos, kad ji būtų numaldžiusi našlaitiškumą. Jis buvo kareivis, antrojo pasaulinio karo dalyvis, sunkiai sužeistas, patekęs į nelaisvę, praradęs artimus draugus. Vėliau – jūreivis. P. Širvys – subtilių ir tikrų meilės eilėraščių autorius. Svarbiausias meilės kriterijus – jos tikrumas, priešingas apsimetimui. Vienas geriausių poetų meilės eilėraščių – kai brendu naktimi .

P.

  • Microsoft Word 3 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (201 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gvidas
  • Paulius Širvys
    10 - 3 balsai (-ų)
Paulius Širvys. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/paulius-sirvys.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 13:05
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo