Paveldėjimas pagal įstatymą ir pagal testamentą


Įvadas. Paveldėjimo teisine samprata. Paveldėtojai. Paveldėjimo pagal įstatymą ar pagal testamentą teisniai aspektai. Paveldėjimas pagal įstatymą. Santuokos pergyvenusio paveldėtojų teisės į palikimą. Paveldėjimas pagal testamentą. Testamento išskirtinės priėmimas. Įpėdinio teisės. Testamento vykdytojas. Palikimo priėmimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šio darbo tikslas: išnagrinėti paveldėjimą pagal įstatymą ir pagal testamentą, išskirti jų abiejų tipų skirtumus.

Testamentai gali būti oficialieji ir asmeniniai.2

Skiriamos dvi paveldėjimų turinio rūšys(5.1 str. 2d.):

Bendrąjį testamentą gali surašyti tik sutuoktiniai. Bendruoju sutuoktinių testamentu abu sutuoktiniai paskiria vienas kitą savo įpėdiniu ir po vieno sutuoktinio mirties visą mirusiojo turtą (iš jo ir bendrosios sutuoktinių nuosavybės dalį0paveldi pergyvenęs sutuoktinis, išskyrus privalomąją palikimo dalį. Bendras sutuoktinių testamentas surašomas tik kaip oficialusis testamentas. Testamentu kiekvienas sutuoktinis kitam palieka visą savo turtą.

Bendrasis sutuoktinių testamentas netenka galios, jeigu iki atsirandant palikimui nutraukiama santuoka arba pateikiamas ieškinys nutraukti santuoką, arba sutuoktinis davė sutikimą išsituokti.

Apibendrindami paveldėjimą pagal įstatymą galime skirti pagrindinius jo ypatumus: Paveldėjimas pagal įstatymą numato eilinę pavelėjimo struktūrą. Pirmiausia turtą paveldi pirmosios ir antrosios eilės paveldėtojai. Jei tokių nėra ar jiems atimta paveldėjimo teisė – paveldi paskesnių eilių paveldėtojai, tačiau tik tuo atveju jei prieš juos esančioje eilėje nėra paveldėtojų.

4.3 Testamentinės išskirtinės priėmimas

Testamentinės išskirtinės įpėdinio pareigos(5.23 str.):

Testamentu nepaskirtos turto dalies paveldėjimas (5.22 str.):

paveldėtojais gali būti fiziniai ir juridiniai asmenys, pagal įstatymą tik fiziniai asmenys, taip pat palikėjo vaikai gimę po jo mirties, valstybė ir savivaldybės, paveldėjimo pagal įstatymą atveju tik valstybė.

paveldėjimo teisės netenka tie asmenys, kurie priešiška veikla veikė prieš palikėją ar kitus jo palikimo gavėjus;

santuokinis netenka teisės į palikimą pagal įstatymą, jei prieš mirtį buvo nutraukęs santykius ir negyveno kartu su testamento sudarytoju;

giminaičiai turi teisę ginčyti paveldėjimo testamentą, tačiau tik tuo atveju jei esant kitokiam testamentui, jiems priklausytų paveldėjimo dalis;

Paveldėjimas pagal įstatymą numato eilinę pavelėjimo struktūrą.;

Įvaikiai ar įvaikių tėvai pagal įstatymą turto nepaveldi.;

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (3924 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jolita
  • Paveldėjimas pagal įstatymą ir pagal testamentą
    10 - 8 balsai (-ų)
Paveldėjimas pagal įstatymą ir pagal testamentą. (2015 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/paveldejimas-pagal-istatyma-ir-pagal-testamenta.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 24 d. 09:52
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!