Paveldėjimo teisė referatas


Paveldėjimo teisė referatas.

Jei nėra įpėdinių nei pagal vieną iš pagrindų arba jei nei vienas įpėdinis nepriima palikimo, arba testatorius iš visų įpėdinių atėmė teisę paveldėti, tai mirusiojo turtas paveldėjimo teise pereina valstybei.

Paskutinė palikėjo nuolatinė gyvenamoji vieta yra laikoma palikimo atsiradimo vieta. Tokiu atveju, jei palikėjas neturėjo nuolatinės gyvenamosios vietos, tai palikimo atsiradimo vieta laikoma:

1) vieta, kurioje jis daugiausiai gyveno paskutinius šešis mėnesius;

Skitingais paveldėjimo pagrindais išskiriami skitingi asmenys, galintys būti įpėdiniais. Paveldėjimo pagal įstatymą atveju įpėdiniai yra:

Išskiriami ir asmenys, neturintys teisės paveldėti nei remiantis vienu, nei kitu paveldėjimo pagrindu. Tai yra asmenys, priešingais teisei tyčiniais veiksmais sudarę teisinę padėtį, pagal kurią jie tampa įpėdiniais, jeigu teismo tvarka nustatomos tokios aplinkybės, kaip:

1) asmuo palikėjui ar jo įpėdiniui tyčia atėmė gyvybę arba kėsinosi į jų gyvybę;

4) asmuo slėpė, klastojo ar sunaikino testamentą.

Sutuoktiniai gali tarpusavyje sudaryti sutartį, kad visą turtą paveldi pergyvenęs sutuoktinis ir CK išskiriamas sutuoktinį palikėją pergyvenusio sutuoktinio paveldėjimo teisės pagal įstatymą netekimas. Toks atvejis galimas, jei iki palikimo atsiradimo momento teismo tvarka buvo nustytas gyvenimas skyrium (separacija) arba nepriklausomai nuo to ar iki, ar jau įvykus palikimo atsiradimo momentui:

2) teismo tvarka santuoka buvo pripažinta negaliojančia. Tai netaikoma sutuoktiniui, kuris yra nekaltas dėl santuokos pripažinimo negaliojančia.

Sutuoktinių paveldėjimo teisės kūrėjai teigia, kad palikėją pergyvenęs sutuoktinis paveldi:

Dažnai kyla daug klausimų ir nesusipratimų kokiu būdu, kiek bei kokių namų apyvokos daiktų paveldima ir kas juos paveldi. Taigi, įprastinio namų apstatymo ir apyvokos reikmenis pagal įstatymą paveldi įpėdiniai, su palikėju iki jo mirties gyvenę kartu ne mažiau kaip vienerius metus, neatsižvelgiant į tai, kokia yra jų eilė ir paveldima dalis.

Paveldėjimo pagal testamentą atveju pats testatorius sudaro testamentą. Beje, testatorius turi būti veiksnus asmuo, suvokiantis savo veiksmų reikšmę ir pasekmes. Testamentas negalioja tokiu atveju, jei:

1) jį sudaręs asmuo buvo neveiksnus;

2) jį sudariusio asmens veiksnumas buvo apribotas dėl piktnaudžiavimo alkoholiu, narkotinėmis ar toksinėmis medžiagomis;

3) testamento turinys neteisėtas ar nesuprantamas.

Testamento sudarymo sąlygos teigia, kad testamentą testatorius sudaro laisva valia be prievartos, suklydimo. Prievarta nelaikoma įprastinis įpėdinių įkalbinėjimas ar prašymas sudaryti jiems palankų testamentą. Palikėjas, sudarydamas testamentą, turi teisę palikti turtą savo laisva nuožiūra. Testamentu galima palikti visą arba dalį savo turto (neišskiriant ir įprastinio namų apstatymo bei apyvokos reikmenų) vienam ar keliems asmenims (nepriklausomai yra jie ar nėra įpėdiniais pagal įstatymą), valstybei, savivaldybėms, juridiniams asmenims, taip pat juridiniams asmenims, kurie dar tik turės būti įsteigti siekiant įvykdyti testamentą, o taip pat ir dar nepradėtiems, negimusiems fiziniams asmenims. Testatorius testamentu taipogi gali ir atimti paveldėjimo teisę iš įpėdinių.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (2947 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Paveldėjimo teisė referatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Paveldėjimo teisė referatas. (2015 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/paveldejimo-teise-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 13:48
×