Paveldimo turto mokesčio analizė


Paveldėto turto dovanojimas. Paveldimo turto disponavimas. Paveldimo turto mokestis. Paveldimo turto mokestis kursinis darbas. Paveldimo turto mokescio instrumentarijus. Mokescio referatas. Nekilnojamo turto mokestis. Paveldeto turto disponavimas. Disponavimas paveldėtu turtu. Paveldimo turto mokescio ėmimo budas.

Įvadas. Lietuvos respublikos paveldimo turto mokesčio istorija. Lietuvos respublikos paveldimo turto mokesčio instrumentarijus. Mokesčio subjektas. Mokesčio objektas. Mokesčio šaltinis. Apmokestinimo vienetas. Mokesčio tarifas ir apmokestinamoji vertė. Mokesčio lengvatos, deklaravimo ir sumokėjimo tvarka. Mokesčio ėmimo būdas. Mokesčio nustatymo metodas. Paveldimo turto mokesčio palyginimas su kitomis šalimis. Išvados. Literatūros sąrašas.

Kiekvienas tiek fizinis, tiek ir juridinis asmuo yra atitinkamo turto savininkai. Nuosavybės teisė suteikia turto šeimininkui įsigytu turtu naudotis, disponuoti ir jį valdyti. Būtent disponavimo teisė suteikia savininkui keisti daikto likimą – jį parduoti, dovanoti ar kitaip perduoti tretiesiems asmenims. Disponavimo teisė suteikia ir asmeniui palikti savo turtą palikimu įpėdiniams ir taip išreikšti savo valią. Tačiau dauguma valstybių nustato atitinkamą mokestį, kuriuo apmokestinamas paveldimas turtas. Šis mokestis grindžiamas tuo, jog tai yra dar vienas būdas papildyti valstybės ar savivaldybės biudžetus, užtikrina lėšų perskirstymą ir turto diferenciaciją. Tačiau sutinkama ir nuomonių, jog paveldimo turto mokestis riboja valios išraišką, sprendžiant dėl nuosavybės likimo, mat atitinkama turto dalis mokesčio pavidalu atitenka valstybei. Tačiau paveldimo turto mokesčio esmę atskleidžia ne tik mokesčio tikslas, bet ir jo turinys – mokesčio elementai. Taigi šiame darbe ir bus nagrinėjamas Lietuvos Respublikos paveldimo turto mokestis, jo ypatumai ir svarbiausi elementai.

Darbo objektas – paveldimo turto mokestis.

Darbo tikslas – išanalizuoti paveldimo turto mokestį pagal apmokestinimo instrumentarijų.

Darbo uždaviniai:

1. Apžvelgti nekilnojamojo turto mokesčio istorija.

2. Išanalizuoti paveldimo turto mokestį pagal apmokestinimo instrumentarijų.

3. Išnagrinėti paveldimo turto mokestį ir palyginti su kitomis valstybėmis.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 57 KB
  • m.
  • 22 puslapiai (5775 žodžiai)
  • Kolegija
  • Regimantas
  • Paveldimo turto mokesčio analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Paveldimo turto mokesčio analizė. (2012 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/paveldimo-turto-mokescio-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 11:26
×