Pavojai darbo vietoje


Referatas apie pastolius. Saugi darbo vieta. naudinga jums. naudinga verslui skaidres. Rizikos veiksniai darbe referatai. Pavojai darbuotojų saugai ir sveikatai. Rizika darbo vietoje. Europos sąjungos agentūros referatas.

Kokie pavojai tyko darbo vietoje. Kas yra pavojus darbe? Rizikos vertinimo abėcėlė. Jei užsiimate nors nedideliu savo verslu ar dirbate įmonėje, gali atrodyti, kad darbuotojų sauga ir sveikata jums reikia rūpintis mažiausiai. Galbūt manote, kad šie dalykai svarbūs tik didelėse įmonėse? Tačiau kasmet įvairių traumų ir sveikatos sutrikimų patiria tūkstančiai kontorų darbuotojų. Slidžios grindys ar atidarytas stalčius, prastas apšvietimas, triukšmas ar nepatogi kūno padėtis. Kitose įmonėse – sunkūs kroviniai, mašinos ar mechanizmai, monotoniški, pasikartojantys judesiai. Ar tikrai nėra verta išsiaiškinti, kokį pavojų kelia šie rizikos veiksniai? Siekdama, kad darbo vietose nukentėtų kuo mažiau žmonių, europos sąjungos įkurta europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūra (agentūra) kasmet inicijuoja informacines kampanijas. Dabartinė kampanija „saugi darbo vieta. Naudinga jums. Naudinga verslui“ vyks dvejus metus. Lietuvoje ją organizuoja valstybinėje darbo inspekcijoje veikiantis agentūros ryšių punktas. Kampanijoje ypač daug dėmesio skiriama ekonominėms veikloms, kuriose didelė profesinė rizika: statybai, sveikatos priežiūrai ir žemės ūkiui, taip pat mažoms ir vidutinėms įmonėms.

Jei užsiimate nors nedideliu savo verslu ar dirbate įmonėje, gali atrodyti, kad darbuotojų sauga ir sveikata jums reikia rūpintis mažiausiai. Ar tikrai nėra verta išsiaiškinti, kokį pavojų kelia šie rizikos veiksniai?.

Siekdama, kad darbo vietose nukentėtų kuo mažiau žmonių, europos sąjungos įkurta europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūra (agentūra) kasmet inicijuoja informacines kampanijas. Dabartinė kampanija saugi darbo vieta. Naudinga jums. Naudinga verslui vyks dvejus metus. Kampanijoje ypač daug dėmesio skiriama ekonominėms veikloms, kuriose didelė profesinė rizika: statybai, sveipavojus darbe yra visa, kas gali sukelti ligą arba sužeisti, pvz. , elektra, chemikalai, darbas dideliame aukštyje, triukšmas, įranga, darbo metodai ar jų taikymas. Rizika – tai pavojaus tikimybė.

Agentūros atstovų teigimu, daugelio nelaimingų atsitikimų darbe ar profesinių ligų galima išvengti, ir pirmas žingsnis siekiant šio tikslo yra rizikos vertinimas.

Vertinti profesinę riziką – tai reiškia nuolat vertinti, kokie pavojai darbuotojui gresia darbe ir kokia jų tikimybė. Pagrindinis rizikos vertinimo tikslas yra šalinti pavojus, o jeigu tai neįmanoma, – apsaugoti darbuotojus nuo jų. Pavyzdžiui, statybų sektoriuje daug darbininkų žūsta, sunkiai susižaloja patys nukritę arba krintant sunkiems daiktams nuo stogo ar pastolių. Kad būtų to išvengta darbdavys gali imtis įvairių priemonių, tarkim, įrengti nuleidžiamuosius vamzdžius šiukšlėms ar uždengtus takus žmonėms vaikščioti, patikimus pastolius, aptvarus.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (582 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tautvydas
  • Pavojai darbo vietoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Pavojai darbo vietoje. (2011 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/pavojai-darbo-vietoje.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 09 d. 11:26
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo