Pavojingo krovinio dyzelino parengimas vežimui ir transportavimui


Įvadas. Pavojingo krovinio charakteristika. Dyzelino taikymas. Krovinio identifikavimas pagal ADR. Pakavimo reikalavimai. Gabenimas su kitais pavojingais kroviniais. Kroviniui reikalingi dokumentai. Dyzelino tvarkymas ir sandėliavimas. Transporto priemonė. Transporto priemonės ženklinimas pavojinguosius krovinius vežant autocisterna. Dyzelino pakrovimas į autocisternas. Dyzelino iškrovimas iš autocisternų. Rizika kelyje.


Kroviniai vidaus ir tarptautiniais maršrutais yra gabenami įvairiomis transporto rūšimis. Vienos ar kitos transporto rūšies parinkimą krovinių gabenimui lemia krovinių fizinės, cheminės ar biologinės savybės. Šiuo metu pasaulinė gabenamų krovinių apimtis sudaro virš 3,6 mlrd. tonų per metus. Gabenamų krovinių asortimentas yra nepaprastai platus, kadangi gabenami kroviniai turi skirtingą agregatinę būklę. Tarp daugybės krovinių gabenamų įvairiomis transporto rūšimis, reikėtų išskirti pavojingus krovinius, kurių gabenimams yra skiriamas ypatingas dėmesys. Pavojingi kroviniai, neteisingai paruošus juos gabenimui arba netinkamai juos gabenant, gali sukelti ne tik ekologines problemas, bet ir sugadinti transporto priemones ir padaryti žalą žmonių sveikatai. Ši problema ypač aktuali todėl, kad gabenamų pavojingų krovinių apimtys kitų krovinių tarpe yra pačios didžiausios.

Savarankiško darbo tikslas: susipažinti su pavojingo krovinio savybėmis, ištirti taikymo sritis, pakavimo būdus bei krovinio saugojimą ir transportavimą.

Išanalizuoti dyzelino cheminės / fizinės savybės bei apibrežti praktinį taikymą;

Dyzelinas yra šiu rušių: paprastas dyzelinas ir dyzelinas žemes ūkiui.

6. 4.3. klasė: medžiagos, kurios liesdamosi su vandeniu išskiria liepsniąsias dujas (pvz., 2 Minalga R., Krovinių transporto sistema. Vilnius: VU leidykla, 1998. P. 82 8 cinko milteliai).

Šiuo atveju dyzelinas sausumos transporte pagal ADR pavojingumo klasė – 3, o pakuotės grupė – III.

Dyzelino JT Nr. 1202. Pagal ADR apibūdinamas, kaip atitinkantis standartą EN 590:2009+A1:2010 arba kurio pliūpsnio temperatūra ne didesnę nei 100oC. Dyzelio klasė 3, pakavimo grupė III, klasifikacijos kodas F1, etanolinis skystis – angliavandenilių mišinys.

Dyzelinas yra skysta medžiaga, todėl jos buna palaidos ir vežamos cisternuose. Ši tara turi būti sukonstruota ir uždaroma taip, kad vežti parengta pakuotė būtų apsaugota nuo bet kokios krovinio turinio tekėjimo galimybės, galinčios atsirasti esant normalioms vežimo sąlygoms dėl vibracijos, temperatūros, dregmės, slėgio kaitos. Taip pat tara turi būti sertifikuota ir kokybiška, tvirta, kad išlaikytų apkrovas ir smūgius.

Dyzelino gabenti galima tik viena , maišyti su kitomis medžiagomis negalima, kadangi dyzelinas vežamas palaidas cisternoje, kurioje kitu medžiagų jau neįdėsi.

Raštiška instrukcija vairuotojui (ar instrukcija keliomis kalbomis tarptautinio vežimo atveju);

Autocisterna ar transporto vienetas su viena ar keliomis cisternomis kiekvienos cisternos ar jos sekcijos abiejuose šonuose turi būti paženklinti pavojingąjį krovinį atitinkančiais didelis pavojaus ženklas, esantis ant kiekvieno cisternos ar jos sekcijos šono ir gale.

  • Microsoft Word 290 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2345 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolina
  • Pavojingo krovinio dyzelino parengimas vežimui ir transportavimui
    8 - 1 balsai (-ų)
Pavojingo krovinio dyzelino parengimas vežimui ir transportavimui. (2017 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/pavojingo-krovinio-dyzelino-parengimas-vezimui-ir-transportavimui.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 03:21
×
144 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo