Pavojingos medžiagos, jų charakteristika ir pavojus žmogui bei aplinkai


Įvadas. Pavojingos medžiagos. Pavojingų medžiagų charakteristika. Cheminių medžiagų poveikis žmogui. Cheminių medžiagų poveikis aplinkai. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Sparčiai vystantis ekonomikai ir didėjant žmonių gyvenimo poreikiams, mūsų nuolatinė gyvenamoji aplinka tampa neįsivaizduojama be pavojingų medžiagų naudojimo, galinčio sukelti įvairias žmogaus imuninės sistemos ligas ir padaryti negrįžtamą poveikį aplinkai.Beveik visų pramonės įmonių veikla yra susijusi su cheminėmis medžiagomis ar jų preparatais. Pramonėje cheminės medžiagos yra naudojamos kaip žaliava arba pagalbinė priemonė proceso metu. Daugelis šių medžiagų leidžia atpiginti gaminius, suteikia patrauklių savybių, kurių dėka gamintojai gali pasididinti savo gaunamą pelną. Tačiau spartus pavojingų medžiagų naudojimas padidina užterštumo riziką. Šios medžiagos išmetamos į orą, išleidžiamos su nuotekomis arba patenka į aplinką kartu su atliekomis. Vienos iš šių medžiagų gali turėti ūminį poveikį, gali sukelti alergiją ar dirginti odą. Kitų neigiamas poveikis gali pasireikšti per ilgą laiką – jos gali sukelti ar paskatinti vėžinius susirgimus, pažeisti imuninę sistemą. Šios medžiagos sunkiai skyla gamtoje ir gali atsidurti mūsų maiste, todėl dabar daugelis organizacijų stengiasi supažindinti žmones su pavojingų medžiagų prevencija, siekia įspėti apie šalutinį tokių medžiagų poveikį ekosistemai. Visiškai išvengti pavojingų cheminių medžiagų neįmanoma, nes jų yra ne tik gaminiuose, bet ir visur mus supančioje aplinkoje. Tačiau mes, kaip vartotojai, galime atsakingai vertinti chemines medžiagas gaminiuose skaitydami produktų etiketes, laikydamiesi saugaus gaminių naudojimosi reikalavimų, tuomet apribosime jų plitimą, prisidėsime prie mažiau kenksmingų alternatyvių gaminių paklausos augimo.

Tikslas: Susipažinti su pavojingų medžiagų charakteristika, išsiaiškinti jų poveikį aplinkai ir žmogaus organizmui.

Nustatyti ir išanalizuoti pavojingų medžiagų sukeliama poveikį aplinkai ir žmogaus imuninei sistemai.

1 priedas: Pavojingumo simboliai pagal dabartinę klasifikavimo ir ženklinimo sistemą.

chloras, druskos rūgštis, sieros rūgštis, azoto rūgštis, natrio šarmas, sieros vandenilis

  • Microsoft Word 185 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1801 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Pavojingos medžiagos, jų charakteristika ir pavojus žmogui bei aplinkai
    10 - 3 balsai (-ų)
Pavojingos medžiagos, jų charakteristika ir pavojus žmogui bei aplinkai. (2017 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/pavojingos-medziagos-ju-charakteristika-ir-pavojus-zmogui-bei-aplinkai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 02 d. 09:10
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo