Pavojingos medžiagos jų poveikis žmogui


Įvadas. Kenksmingų medžiagų klasifikavimas. Apsauga nuo kenksmingų medžiagų. Nelaimingų atsitikimų su medžiagomis prognozavimas. Kenksmingų medžiagų poveikis organizmui ir apsisaugojimas. Išvados. Literatūros.

Šiame referate aš aprašiau kokios yra cheminės medžiagos, kaip nuo jų apsisaugoti ar jų išvengti.

Vidutinė mirtinoji (kai miršta 50 % nukentėjusiųjų);

Įkvepiamoji (inhaliacinė), matuojama g. min/m3 arba mg. Min/l;

GIAK – tai didžiausios galimos 20oC temperatūroje medžiagos garų koncentracijos ir šios medžiagos garų vidutinės mirtinosios koncentracijos santykis (nustatomas vykdant tyrimus su baltosiomis pelytėmis, esant 2 valandų trukmei):

Šiuo metu žinoma gana daug nuodingųjų medžiagų skirstymo būdų. Lietuvoje visos kenksmingos medžiagos, atsižvelgiant į jų pavojingumą, yra skirstomos į keturias klases:

Todėl civilinei saugai būtina kreipti dėmesį į chemines medžiagas, galinčias sukelti masinius apsinuodijimus (nepaisant šių medžiagų pavojingumo klasės). Pirmiausia – tai įvairios dujos ir lakūs skysčiai (amoniakas, chloras, formaldehidas, metilaminas ir kiti), kietos medžiagos, kurios avarijos metu gali pasklisti dulkių ar smulkių lašelių pavidalu (pesticidai, chlorpiklinas, akroleinas ir panašiai).

Vartotojams svarbu žinoti cheminių medžiagų pavojingumą, rizikos pobūdį ir būtinas saugos priemones, - tam nustatyti tarptautiniai sutartiniai pavojingų medžiagų ženklai. Kiekvienos medžiagos įpakavimo etiketėje yra tokie žymėjimai:

Jei medžiaga pavojinga keliais požiūriais, tai jos rizikos indekso kodas gali susidėti iš kelių skaitmenų, atskirtų „/“ ženklu. Toje pačioje etiketėje nurodomas būtinų saugos priemonių indeksas: S raidė su skaitmeniniu kodu iš vieno ar kelių skaitmenų.

Gamyboje kartais neįmanoma technologinėmis ir sanitarinėmis priemonėmis patikimai apsaugoti dirbančiųjų nuo kenksmingųjų medžiagų. Todėl yra plačiai naudojamos įvairios individualios apsaugos priemonės: darbo drabužiai, avalynė, įvairių tipų dujokaukės, respiratoriai ir kiti.

Odos apsaugai nuo nuodingųjų medžiagų žalingo poveikio bei profilaktikai nuo ligų kartu su asmens higienos priemonėmis naudojamos įvairios pastos, tepalai, kremai, įvairios plovimo priemonės.

Galvos apsaugai nuo sužeidimų naudojami įvairių tipų šalmai. Šalmai gaminami tekstolitiniai, polietileniniai, viniplastiniai ir stiklaplastiniai.

Įvykus avarijai chemiškai pavojingame objekte ir gresiant pavojui, būtina greitai įvertinti susidariusią padėtį. tiksliai įvertinti padėtį galima tik atlikus kruopščią apžiūrą ir tyrimus. Tai ilgas darbas, reikalaujantis specialių prietaisų, o kartais gali būti atliktas tik laboratorijose. Todėl kiekviename objekte, vartojančiame kokią nors nuodingąją medžiagą, iš anksto numatomi padariniai. Pagrindiniai prognozavimo uždaviniai:

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2025 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ineta
  • Pavojingos medžiagos jų poveikis žmogui
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pavojingos medžiagos jų poveikis žmogui. (2015 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/pavojingos-medziagos-ju-poveikis-zmogui.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 11:04
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo