Pavojingų krovinių gabenimo įtaka aplinkai


Aplinkos referatas.

Įvadas. Pavojingi kroviniai ir jų gabenimas. Pavojingi kroviniai. Pavojingų krovinių klasifikacija. Pavojingų krovinių transportavimo ypatumai. Pavojingų krovinių gabenimas Klaipėdos jūrų uoste. Pavojingų krovinių gabenimo įtaką aplinkai. Aplinkos tarša. Pavojingų krovinių poveikis aplinkai gabenant sausumos ir vandens transportu. Alternatyvos siekiant sumažinti pavojų aplinkai, keliamą transoprtuojant pavojingus krovinius. Baltijos šalių veiksmai siekiant sumažinti Baltijos jūros taršą transportuojant pavojingas medžiagas. Pavojingų krovinių transportavimo būdai bei veiksmai, padėsiantys sumažinti pavojų aplinkai. Išvados. Literatūra.


Ardančios medžiagos – medžiagos, kurios gali suardyti gyvus audinius. Jos taip pat ėsdina kietas medžiagas, metalus. Šios medžiagos priskiriamos prie 8 klasės. 9 klasė – tai įvairios pavojingos medžiagos ir gaminiai, kurios turi skirtingas savybes.

Jūrų paukščiai yra tarp pažeidžiamiausių atvirų vandenų gyventojų, nes nardydami ir būriuodamiesi jūros paviršiuje jie tiesiogiai kontaktuoja su išsiliejusia nafta. Nors nafta, nuryta paukščių, jiems bandant nusivalyti snapu užterštas plunksnas, gali būti mirtina, dažniausia paukščių žūties priežastis yra nuskendimas, išbadėjimas ar kūno atšalimas praradus nafta suteptos plunksnų dangos apsaugines savybes. Išsitepusių nafta paukščių valymas ir reabilitacija padeda tik nedaugeliui iš jų, o ir tie dažniausiai praranda gebėjimą daugintis. Išimtį sudaro tik pingvinai, kurie po valymo išgyvena ir dauginasi.

Didelę galimybę nukentėti turi jūrų gyvūnai, kurie veisiasi krante, pvz., ruoniai ar jūrų ūdros. Pavojingiausi naftos teršalai kailiniams gyvūnams, kurių kailis atlieka šilumos reguliavimo funkciją. Susitepęs nafta kailis nesugeba reguliuoti kūno temperatūros, ir gyvūnas priklausomai nuo sezono gali žūti dėl kūno atšalimo ar perkaitimo.

Šios medžiagos prisideda ir prie oro taršos. Reaguodami pesticidai su kitais atmosferoje esančiais chemikalais, jie sudaro pavojingą vadinamąjį troposferinį ozoną – aplinką teršiančias dujas. Kai kurios pesticidų rūšys kenkia:

Šie išvardinti pavojingi kroviniai eksploatuojami dažniausiai, tačiau transportuojant taip pat ir kitas pavojingas medžiagas nelaimės atveju kyla pavojus aplinkai.

Baltijos šalių veiksmai siekiant sumažinti Baltijos jūros taršą transportuojant pavojingas medžiagas

Pavojingos medžiagos, kurios transportuojamos Baltijos jūra, veikia ekologinę būklę. Siekiant sumažinti Baltijos jūros taršą reikėtų imtis šių veiksmų:

Ištirti pavojingom prioritetinėm medžiagom užterštą paviršinį vandenį bei dugno nuosėdas, parengti atitinkamą sistemingą programą, padėsiančią sumažinti pavojų aplinkai;

identifikuoti pavojingas medžiagas naudojamas gamyboje bei pakeisti jas mažiau aplinkai pavojingomis medžiagomis;

Pavojingų krovinių transportavimo būdai bei veiksmai, padėsiantys sumažinti pavojų aplinkai

Siekiant apsaugoti gamtą nuo pavojingų medžiagų transportavimo metu verčiau gabenti krovinius pakuotėse nei palaidus konteineriuose. Nelaimės atveju pavojingas krovinys turės mažesnę galimybę patekti į aplinką. Kietos nesupakuotos pavojingos medžiagos, transportuojamos konteineriuose, avarijos metu lengvai gali patekti į aplinką ir padaryti didelę jai žalą.

Skystus pavojingus krovinius patartina gabenti konteinerinėmis cisternomis, kadangi jos yra saugiausios ir nelaimės atveju yra didelė tikimybė, jog pavojingos medžiagos pateks į aplinką. Kilnojamos, nuimamos ir stacionarios cisternos patikimos, tačiau jų saugumas mažesnis nei prieš tai minėtos konteinerinės.

Ir savaime suprantama, vairuotojai, vežėjai ir kiti asmenys, tiesiogiai susiję su pavojingų krovinių gabenimu, privalo būti susipažinę su ADR pervežimo nuostatomis. Siekiant išvengti avarijų ar kitų nelaimingų įvykių transporto priemonė privalo būti paženklinta pagal visus reikalavimus. Vežėjai privalo įsitikinti, jog pavojingas krovinys tinkamai supakuotas ir atitinka pavojingų krovinių vežimo reikalavimus. Bei vairuotojai turi turėti pasirengimą vežti tokius krovinius.

Pavojingi kroviniai - substancijos ir medžiagos pavojingos gyviems organizmams ir aplinkai. Tai yra degios, ėsdinančios, radioaktyvios, sprogstamosios, nuodingos, sukeliančios ligą medžiagos. Šie kroviniai kelia grėsmę ir aplinkai. Yra 9 pavojingų krovinių klasės.

Toksiškos medžiagos, patekusios į aplinką transportavimo metu, dėl savo savybių gali neigiamai veikti ekosistemą, o per ją vėliau ir žmogų. Transportuojant taip pat ir kitas pavojingas medžiagas nelaimės atveju kyla pavojus aplinkai.

 • Aplinka Referatai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Sandra
 • 20 puslapių (3192 žodžiai)
 • Kolegija
 • Aplinkos referatai
 • Microsoft Word 1081 KB
 • Pavojingų krovinių gabenimo įtaka aplinkai
  10 - 2 balsai (-ų)
Pavojingų krovinių gabenimo įtaka aplinkai. (2017 m. Gegužės 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/pavojingu-kroviniu-gabenimo-itaka-aplinkai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 04:12