Pavojingų krovinių vežimo aplinkosauginis valdymas


Įvadas. Pavojingų krovinių vežimo teisinis reglamentavimas. Pavojingų krovinių klasifikavimas ir ženklinimas. Pavojingų krovinių gabenimo būdai ir dokumentacija. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo tikslas – išnagrinėti pavojingų krovinių vežimo aplinkosauginį valdymą Lietuvoje.

Darbo uždaviniai:

Apžvelgti pavojingų krovinių vežimo teisinį reglamentavimą.

Išnagrinėti pavojingų krovinių klasifikavimą ir ženklinimą.

Aptarti pavojingų krovinių gabenimo būdus ir privalomą dokumentaciją.

Darbo objektas – pavojingų krovinių vežimo ypatumai.

Tarptautinis laivų, vežančių nesupakuotas pavojingas chemines medžiagas, statybos ir įrangos kodeksas (IBC kodeksas);

Keliuose neišvengiamai įvyksta avarijos, nelaimingi atsitikimai. Vežant pavojingus krovinius ir įvykus avarijai, reikia imtis tam tikrų saugumo užtikrinimui būtinų veiksmų:

apsivilkti įspėjamąją liemenę ir atitinkamai pastatyti įspėjamuosius ženklus;

1. Pavojingų krovinių tarptautinį vežimą automobilių transportu reglamentuoja Europos sutartis dėl tarptautinio pavojingų krovinių vežimo keliais (ADR). Lietuva prisijungė prie pasirašančiųjų 1995 m. Įgyvendinant ES teisės aktų, reglamentuojančių pavojingų krovinių vežimą ES valstybių narių teritorijoje, buvo priimti atitinkami LR įstatymai, Vyriausybės nutarimai, įsakymai ir kiti teisės aktai.

2. Pagal ADR nuostatas, vadovaujantis pagrindiniu pavojingos medžiagos ar gaminio keliamu pavojumi, šie kroviniai skirstomi į 9 klases, iš kurių kelios yra išskaidytos į smulkesnes. 1 klasė – Sprogiosios medžiagos ir gaminiai. 2 klasė- Dujos, kurios išsiskaido į degias dujas, nedegias ir netoksiškas dujas ir toksiškas dujas. 3 klasė – degiosios skystosios medžiagos. 4 klasė – degiosios kietos medžiagos, išskaidomos į degiąsias kietąsias medžiagas, savaime užsiliepsnojančias medžiagas ir medžiagas, kurios sąlytyje su vandeniu išskiria degias dujas. 5 klasė – oksiduojančios medžiagos, kurios išskaidomos į oksiduojančias medžiagas ir organinius peroksidus. 6 klasė – toksiškos medžiagos, išskaidomos į nuodingąsias medžiagas ir driginančias ir galinčias sukelti infekciją medžiagas. 7 klasė – radioaktyviosios medžiagos. 8 klasė – ėdžiosios medžiagos. 9 klasė – kitos pavojingos medžiagos. Kiekviena iš klasių turi savo ženklinimą.

3. Vadovaujantis ADR nuostatomis, pavojingi kroviniai gali būti vežami: palaidai/suverstinai, pakuotėse arba cisternose. Priklausomai nuo pavojingų krovinių vežimo būdo, reikalingi šie dokumentai: pavojingų transporto dokumentas, raštiška instrukcija vairuotojui, transporto priemonės tinkamumo vežti sertifikatas, vairuotojo pasirengimo pažymėjimas, leidimas atlikti transporto operaciją, leidimas kai kurias pavojingas medžiagas įvežti į Lietuvą, vežimo lydraštis.

  • Logistika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 73 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1898 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ilona
  • Pavojingų krovinių vežimo aplinkosauginis valdymas
    10 - 8 balsai (-ų)
Pavojingų krovinių vežimo aplinkosauginis valdymas. (2016 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/pavojingu-kroviniu-vezimo-aplinkosauginis-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:33
×