Pavojingų krovinių vežimo ypatumai


Įvadas. Bendrosios nuostatos. Saugaus pavojingų krovinių vežimo užtikrinimas. Pavojingų daiktų klasifikavimas. Pavojingų krovinių vežimo kelių transportu lr. Pavojingų krovinių vežimas geležinkeliu. Pavojingų krovinių vežimas jūrų transportu. Pavojingų krovinių vežimas oro transportu. Krovinių vidaus vežimo kelių transportu taisyklės. Bendrosios nuostatos. Vartojamos sąvokos. Važtaraštis ir jo išdavimas. Vežėjo ir siuntėjo pareigos priimant ir perduodant krovinį. Krovinio įpakavimas, ženklinimas ir kiekio nustatymas. Atsakomybė už kelių transporto priemonės prastovą ir vežėjui padarytą žalą. Krovinio vežimo dokumentai. Vežėjo pareigos ir atsakomybė. Naudota literatūra.

Lietuva krovinių vežimu automobiliais užima vieną iš pirmaujančių vietų Vakarų Vidurio ir Rytų Europos transporto paslaugų rinkoje.Lietuvos vežėjų vežamų krovinių apimtys pustrečio karto viršija Latvijos ir Estijos autotransporto pervežimus. Lietuvos vežėjai į valstybės biudžetą per metus įvairiais mokesčiais sumoka beveik pusę milijardo litų.Transportas sudaro 8 proc. šalies BVP.

Pavojingų krovinių parengimas transportuoti, transportavimas, krovimas, dokumentų tvarkymas - tai ne vienos šalies veiklos sritis, todėl be atskirų šalies įstatymų rengiančių ir leidžiančių institucijų. Šia veikla užsiima ir tarptautinės institucijos. Atsižvelgiant į įvairių transporto rūšių specifiką, jos siekia nustatyti kuo bendresnes pavojingų produktų tarptautinio vežimo taisykles.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2013 m.
  • 17 puslapių (3783 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Pavojingų krovinių vežimo ypatumai
    9 - 1 balsai (-ų)
Pavojingų krovinių vežimo ypatumai. (2013 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/pavojingu-kroviniu-vezimo-ypatumai.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 03 d. 14:49
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo