Pavydas ir Neapykanta skaidrės


Pavydas ir Neapykanta. Aristotelis. 384-322m pr Kr. Aristotelis rašo ,jog pykstantis žmogus svielvartauja. Aristotelis “Žmonėms,ką nors pasiekusiems greitai. Plutarchas. Plutarchus apie. Plutarchas rašo ,kad nors pavydas ir nepykanta sutampa. “Tiems ,kurie atrodo geri,pavydi dar aršiau. Fransis Beikonas. Francis Bacon 1561-1626 Britų Filosofas Parašė garsųją traktątą Naujasis oraganumas. F. Beikonas mano jog,žmogus neturintis dorybių. “Pavydas yra iš visų aistrų įkyriausia ir nepasotinama. Ėrichas Fromas. Erich Fromm,1900-1980. Amerikiečių psichoanalitikas. Ė. Fromas tęsia Z. Froido mintis. Jie abu neskirsto žmonių į gerus ir blogus. Ė. Fromas sako “Rinkimasis tarp gyvenimo ir mirties iš tiesų yra pagrindinė etikos alternatyva. Zigmundas Froidas. Zygmunt Freud 1856-1939 Austrų psichiatras Sukūrė psichoanalizės metodą. Z. Froidas tikina,jog pavydas yra iš pasąmonės kylantis afektas. Z. Froido mintys apie pavydą “Panašiai kaip liūdesys.


Aristotelis: “Žmonėms,ką nors pasiekusiems greitai,pavydi tie,kurie kol kas ar visai nepasiekė to paties.” “Pykstantis žmogus stengiasi,kad pajustų jo pyktį,o neapkenčiančiam tai visai nesvarbu.”.

Plutarchus, apie 46 -199 Senovės graikų rašytojas Iš 250 parašytų darbų liko tik trečdalis Parašė 46 Lyginamąsias biografijas Kita jo darbų grupė vadinasi Moralijos.

Plutarchas rašo ,kad nors pavydas ir nepykanta sutampa, kaip neigiami jausmai,jie vis dėlto skiriasi.Anot jo,nekenčiame neigiamų personažų,pavydime tik sėkmingiems.Pavydą žmonės stengiasi slėpti.Nepykanta nusiteikusi naikinti.

F.Beikonas mano jog,žmogus neturintis dorybių ,būtinai jų pavydi kitiems.Taip pat anot autoriaus žmonės dėl lengvabūdiškumo ir garbėtroškos,siekdami visur pranokti kitus,taip pat yra pavydūs.Jie visada ras kam pavydėti.Pyktis yra niekingumo apraiška,tai rodo žmogaus dvasios silpnumą.

“Pavydas yra iš visų aistrų įkyriausia ir nepasotinama.Kitos aistros turi savo laiką.” “Geriausia priemonė sutramdyti pyktį-laimėti laiko,įtikinti save,kad keršto valanda dar neatėjo,bet būtinai ateis ir kol kas nusiraminti,pasiliekant teisę keršyti.

  • Filosofija Skaidrės
  • MS PowerPoint 7 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (506 žodžiai)
  • Diana
  • Pavydas ir Neapykanta skaidrės
    10 - 8 balsai (-ų)
Pavydas ir Neapykanta skaidrės. (2016 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/pavydas-ir-neapykanta-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:49
×