Pavydas


Pavydas rasinys. Pavydas skaidres. Skaidres apie pavyda.

Nėra nė vienos ydos, kuri taip kenktų žmonių gerovei, kaip pavydas, nes tie, kurie ja užsikrėtę, ne tik patys save įžeidžia, bet aptemdo ir kitų džiaugsmą. Pavydėti galima. Pavyduolis yra. Ar tu pavydus?

Materialinių dalykų, Karjeros, Gražaus gyvenimo, Sveikatos, Laimės, Grožio, Turto Kita.

Pavydėdamas žmogus temato tai, ką kitas turi, o nepastebi, ką pats gauna.

Pavydas – kankinantis jausmas ir daro žmogų nelaimingu.

Garbėtroška, Pasipūtęs, Išdidus, Artimų žmonių sėkmė kelia susierzinimą, Kitų nesėkmė suteikia džiaugsmą, Mėgsta apkalbėti, Skųsti, Užgaulioti, Gali išduoti, Intriguoti, Šantažuoti.

Pavydima dažniausiai ne priešams, tolimiems ar svetimiems žmonėms, o saviems, artimiems asmenims.

Pavyduolis pakenčia tik už save kvailesnius ir menkesnius asmenis.

Geriausiam tavo draugui nepaprastai sekasi asmeniname gyvenime. Kaip į tai reaguoji? a) džiaugiuosi, kad mano draugas laimingas; b) esu susirūpinęs - laimė, kaip ir meilė, ilgai netrunka; c) šiek tiek jam pavydžiu - aš pats norėčiau pasiekti tokių laimėjimų.

Ar dažnai tu lygini save su aplink tave esančiais pažįstamais ir svetimais žmonėmis?a) tik su labai artimais žmonėmis ir gana retai;b) labai dažnai ir darau tai nesusimąstydamas;c) niekuomet to nedarau.

Mintimis grįžk į savo vaikystę. Ar tada tau atrodė, kad tėvai daugiau dėmesio ir laiko skiria tavo broliams ar seserims negu tau? a) taip, aš nuolatos tai jaučiau; b) ne, niekada;c) retkarčiais.

Draugas pakvietė tave į svečius ir tave nustebino išties puikiai ir skoningai įrengtas jonamas. Kokia tavo reakcija?a) šiek tiek pavydžiu, labai norėčiau turėti tokią „gūžtą";b) smerkiu tokius žmones - jie nemoka vertinti to, ką turi;c) nuoširdžiai džiaugiuosi draugo sėkme.

  • MS PowerPoint 788 KB
  • 2016 m.
  • 22 puslapiai (643 žodžiai)
  • Edita
  • Pavydas
    9 - 1 balsai (-ų)
Pavydas. (2011 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/pavydas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 23:45
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo