Pažeistų teritorijų rekultivavimas


Užduotis. Įvadas. Pagrindinės sąvokos. Durpynų, karjerų rekultivavimas. Sąvartyno rekultivacija po uždarymo. Grėsmės, kylančios dėl nerekultivuotų teritorijų. Pažeistos žemės rekultivavimo ir panaudojimo kryptys. Bendrieji rekultivavimo darbai (techninis ir biologinis rekultivavimas). Teisės aktai. Išvados. Literatūros sąrašas.

GRĖSMĖS, KYLANČIOS DĖL NEREKULTIVUOTŲ TERITORIJŲ

nerekultivuotuose durpynuose gali kilti stambūs gaisrai, juos gesinant patiriamos didelės išlaidos, naikinami ne tik durpių ištekliai, bet ir vertingos didelių teritorijų ekosistemos, keliamas pavojus žmonių sveikatai ir gyvybei;

LIETUVOS RESPUBLIKOS MEDŽIŲ IR KRŪMŲ VEISIMO, VEJŲ IR GĖLYNŲ ĮRENGIMO TAISYKLĖS

Teisės aktuose numatytas nepakankamas kasybos veiklos koordinavimas ir kontrolė. Nesukurta koordinavimo sistema, kuri užtikrintų, kad visos savivaldybės ir kitos institucijos tinkamai vykdytų funkcijas, susijusias su žemės išteklių gavybos ir pažeistų žemės plotų rekultivavimo priežiūra bei kontrole.

Nepakankamai veiksminga kontrolės sistema neužtikrina nelegalios kasybos prevencijos. Numatytų administracinių baudų už nelegalią kasybą dydis nesusietas su pažeistos žemės plotu ir nelegaliai išgautų išteklių kiekiu, todėl neturi atgrasomojo poveikio.

Nerekultivuojamos pažeistos teritorijos yra pavojingos žmonėms, kadangi tokiose teritorijose gali kilti gaisrai, taip pat teršiamas oras, požeminis ar paviršinis vanduo.

Pranas Aleknavičius „Žemės teisė“ ISBN 978-9955-448-92-1, Kaunas – Akademija, 2007m.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (1939 žodžiai)
  • Aurelija
  • Pažeistų teritorijų rekultivavimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pažeistų teritorijų rekultivavimas. (2015 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/pazeistu-teritoriju-rekultivavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 10:14
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo