Pažinimo kompetencijos samprata ir turinys priešmokykliniame amžiuje


Pažinimo kompetencijos samprata ir turinys priešmokykliniame amžiuje. Literatūra.


Priešmokyklinio ugdymo programoje (2014) pažinimo kompetencijos turinys skirstomas į ugdymo sritis.

Priešmokyklinio ugdymo bendrojoje programoje(2014), socialinės kompetencijos turinys skirstomas į ugdymo srytis.

Trečioji ugdymo sritis - santykiai su suaugusiaisiais (šeimos nariais, globėjais, priešmokyklinio ugdymo pedagogu ir kitais mokytojais) (priešmokyklinio ugdymo programa, 2014). Ši sritis sutelkata į gebėjimą mokėti elgtis artimiausioje aplinkoje – šeimoje, grupėje, su draugais ir suaugusiaisiais. Jausti pagarbą kitų žmonių jausmams, toleranciją. Suprasti išvaizdos, elgesio skirtybes. Tam sudaromos galimybės ir skatinama, dalyvauti visuose bendruose reikaluose ir veikloje (šeimos šventėse ar švietimo inicijuojamoje įvairioje veikloje), kad galėtų prisidėti prie veiklos ir jaustis bendruomenės nariais.

Ketvirtoji ugdymo sritis - santykiai su gamtine, socialine, kultūrine aplinka(priešmokyklinio ugdymo programa, 2014). Ši sritis sutelkta į tam tikrų socialinių gyvenimo taisyklių, tradicijų, pareigų šeimoje, grupėje laikymąsi; tautinio, kultūrinio tapatumo, pilietiškumo ugdymą. Vaikai skatinami domėtis artimiausia aplinka ir ją puoselėti, domėtis visuomeniniu gyvenimu, žymiais gamtos ir kultūros objektais, disžiuotis savo tautybe. Tam organizuojami pasivaikščiojimai ir ekskursijos po gyvenamąją vietovę. Dalydamiesi patirtimi, žaisdami, per išvykas ir ekskursijas vaikai susipažįsta su elgesio skirtingose situacijose taisyklėmis.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1429 žodžiai)
  • Universitetas
  • Milda
  • Pažinimo kompetencijos samprata ir turinys priešmokykliniame amžiuje
    10 - 2 balsai (-ų)
Pažinimo kompetencijos samprata ir turinys priešmokykliniame amžiuje. (2018 m. Spalio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/pazinimo-kompetencijos-samprata-ir-turinys-priesmokykliniame-amziuje.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 09 d. 19:38
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo