Pažinimo procesas


Pažinimo procesais vadinami tie psichikos reiškiniai, kuriais žmogus. Gauna informaciją apie išorinę tikrovę bei patį save. Jutimas (procesas). Adaptacija. Suvokimas. Suvokimo nuostata. Suvokimo individualūs skirtumai. Dėmesys. Dėmesys atlieka tris funkcijas. Atmintis. Išvada. Svarbiausi etapai. Informacijos laikymas sąmonės lauke. Informacija iš aplinkos patenka į jutiminę atmintį. Gera atmintis. Kas padeda atsiminti?

2. Jutimas (procesas) – tai ilgiau ar trumpiau trunkąs procesas, objekto atskiros savybės vaizdo (pojūčio) formavimas. Gamta kiekvieną organizmą apdovanojo tokiais jutimais, kurie atitinka jo poreikius – jutimų dėka organizmai gauna reikalingą informaciją, gali apsaugoti savo sveikatą.

7. Atmintis- Tai gebėjimas išsaugoti ir prireikus atgaminti bei panaudoti patyrimo istoriją.

9. Gera atmintis - tai gebėjimas greitai ir tiksliai atsminiti reikiamus dalykus ilgą laiko tarpą. Kai informacija atgaminama ne visai tiksliai, o atpasakojama „savais žodžiais“ , susiduriame su informacijos atkūrimu. Prisiminimas yra gebėjimas atkurti tuo metu sąmoningai nesuvokiamą informaciją; atpažinimas yra gebėjimas atpažinti anksčiau išmoktus dalykus; atgaminimas yra gebėjimas įsisavinti anksčiau išsaugotą informaciją greičiau nei ją išmokstate iš pradžių.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2016 m.
  • 5 puslapiai (1398 žodžiai)
  • Agnesh
  • Pažinimo procesas
    10 - 3 balsai (-ų)
Pažinimo procesas. (2013 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/pazinimo-procesas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 22:10
×