Pažinimo psichologija


Pažinimo psichologija konspektas. Pazinimo psichologija konspektai. Pazinimo procesai konspektas. Psichologija pažinimas.

Pažinimo psichologija. Pažinimo procesas kaip psichikos reiškinių rūšis. Sensorinis ir loginis pažinimas. Suvokimas. Pažinimo procesai vadinami tie psichikos reiškiniai, kuriais žmogus gauna informaciją apie išorinę tikrovę bei patį save. Rega – užima dominuojančią padėtį žmogaus jutimų sistemoje. Regėjimo receptorius yra akys. Regėjimo pojūčiams susidaryti svarbiausia receptoriaus dalis yra akies tinklainė. Galima sakyti, kad regos pojūčiai yra spalvų pojūčiai. Transdukcija – procesas, kai jutimo sistema dirgiklio energiją paverčia nerviniais pranešimais. Akis gauna šviesos energiją ir paverčia ją elektrocheminiais nervų sistemos procesais. Žmonės linkę matyti – raudoną, geltoną, žalią, mėlyną, violetinę spalvas. Lygiagretusis apdorojimas – smegenys apdoroja atskirus dėmenis iš karto (spalvą, gylį, judėjimą. ). Aklasis regėjimas – gebėjimas reaguoti į kažką sąmoningai nesuvokiamo. Haringo oponentinių procesų teorija – yra du papildomi spalvų, regos procesai: vienas atsakingas už raudonos ir žalios, kitas – geltonos ir mėlynos spalvų suvokimą.
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1030 žodžiai)
  • Ignas
  • Pažinimo psichologija
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pažinimo psichologija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pazinimo-psichologija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 03:26
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo