Pažinimo šaltinių problema filosofijoje


Pažinimo šaltinių problema filosofijoje. Darbo tikslas ir uždaviniai. Įvadas. Kas yra pažinimas? Kaip filosofai aiškina pažinimo problemą filosofijoje? Pažinimo šaltiniai senovės Graikijoje. Ksenofanas (580-547 pr. Kr. ). Demokritas (460 360 pr. Kr. ). Empedoklis (490-423 pr. Kr. ). Anaksagoras (500-428 pr. Kr. ). Naujųjų laiku pažinimo filosofija. Naujųjų laikų filosofijai būdingas posūkis į subjektą. Jis galėjo įvykti dviem būdais. Posūkis į subjektą kaip į juslią butybę. Posūkis į subjektą, kaip protingą būtybę. Išvados. Naudota literatūra.


Darbo tikslas: Aptarti pagrindines pažinimo teorijos sąvokas ir šios teorijos kitimą. Darbo uždaviniai: Pateikti teorinius pažinimo koncepcijos aspektus; Išnagrinėti su kokiomis pažinimo problemomis susiduria filosofai; Aptarti pažinimo šaltinių ištakas Senovės Graikijoje; Išnagrinėti šiais laikais susiformavusią pažinimo teoriją.

Filosofijos mokslas dažnai apibrėžiamas kaip įvairių žinių siekimas, pažinimas, o ir viena svarbiausių ir reikšmingiausių filosofijos mokslo krypčių (atšakų) yra pažinimo teorija. Šios teorijos tikslas yra atsakyti į du pagrindinius klausimus: kas yra tas žinojimas ir ką galima ir įmanoma pažinti. Žinoma, įvairūs filosofai į šiuos klausimus atsako skirtingai, o ir nusistovėjusios koncepcijos yra nuolat tobulinamos. Iš to ir kyla pagrindinė, gilesnio nagrinėjimo verta problema bei darbo aktualumas. Juk verta tiek filosofams, tiek ir kitai daliai akademinės ir tiesiog besidominčios filosofinėmis teorijomis visuomenės nariams žinoti pažinimo teorijos istorinę raidą, susijusias problemas ir visus teorinius teorijos aspektus.

Naujųjų laikų filosofijai būdingas posūkis į subjektą. Jis galėjo įvykti dviem būdais:.

1.Posūkis į subjektą kaip į juslią butybę. 2.Posūkis į subjektą, kaip protingą būtybę.

  Susipažinome kas yra pažinimas. Sužinojome ir išnagrinėjome kaip patys filosofai aiškina pažinimo problemą filosofijoje. Sužinojome kokie buvo pirmieji pažinimo šaltiniai. Susipažinome su naujųjų laikų pažinimo filosofija.

  • MS PowerPoint 638 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1027 žodžiai)
  • Kolegija
  • Egidijus
  • Pažinimo šaltinių problema filosofijoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Pažinimo šaltinių problema filosofijoje. (2017 m. Spalio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/pazinimo-saltiniu-problema-filosofijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 05 d. 22:00
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo