Pažintinė kineziterapijos praktika VŠĮ Palangos reabilitacijos ligoninėje


Kineziterapijos katedra. Kineziterapinis pacientų tyrimas. Ir kineziterapijos planas. Pažintinė kineziterapijos praktika. Plano dalys. Kineziterapeuto pastabos.


Problemos:_Dešinės rankos visiška plegija, tiek dešinėje rankoje tiek dešinėje kojoje sumažėjusi raumenų jėga bei sąnarių amplitudes.

2. Vėliau po truputį pradedama mokyti vaikščioti su vaikštynėmis su ratukais, kol palaipsniui jų visiškai atsisakoma.

2. Matomi paciento fizinio pajėgumo skirtumai prieš reabilitaciją ir po.

2. Rekomenduoti šeimos nariams prižiūrėti pacientą, kad jis didintų savo fizinį pajėgumą kuo daugiau vaikščiodamas, o ne gulėdamas.

Diagnozė:-- Vangioji hemiplegija (insultas 2013-12-18. Hemisindromas iš dešinės. Simptominiai traukuliai. Inkstų molicistozė PAH III*)

KT įvertinimo simbolis - x N – norma NEP – nepriklausomas

TRUMPALAIKIAI : Didinti sąnarių amplitudes, didinti raumenų jėga dėšinėje rankoje ir kojoje, mokyti pacientą vaikščoti be kompensacinių priemonių.

Pacientas atsigula ant kušetės ir pradeda mankštą: Pėdų dorzalinė ir plantarinė fleksija su tampria guma.. Kojos atitraukimas ir pritraukimas atsigulus. Po kulnais padėjus pagalvėlę pacientas po vieną koją spaudžia į ją kulnus. Po kulnu padėjus kamuoliuką, ridenti link saves lenkiant koją per kelį. Kineziterapeutė pasyviai mankština paciento dešiniąją ranką. Visus pratimus atlieka 10-15 kartų

Pacientas su ramentu vaikšto po sale. Atsistojęs prie sienėlęs pasistiebimai, negilūs pritūpimai. Tiesias kojas tiesti atgal, laikantis į sienelę po vieną koją kelti nuo pirmo iki trečio laiptelio ir atgal. Prie sienelės uždedama virvė, su pirštine pritvirtinama prie silpnosios rankos plaštakos ir sveikaja ranka tampoma keliant rankas į viršų. Pacientas vėl pasivaikšto su ramentu po sale.

Pacientui atsigauti skiriami kvėpavimo pratimai: Tiesiog atsisėdus ramiai pakvėpuoti, Keliant sveiką ranką aukštyn įkvėpti, nuleidžiant iškvėpti. Sunėrus pirštus pridėti rankas prie pilvo delnais, giliai įkvėpti, o iškvėpiant spausti pilvą rankomis bei įtempti pilvo raumenis.

DIAGNOZĖ__ Vangioji hemiplegija (insultas 2013-12-18. Hemisindromas iš dešinės. Simptominiai traukuliai. Inkstų molicistozė PAH III*)___

Diagnozė- Vangioji hemiplegija (insultas 2013-12-18. Hemisindromas iš dešinės. Simptominiai traukuliai. Inkstų molicistozė PAH III*

Diagnozė Vangioji hemiplegija (insultas 2013-12-18. Hemisindromas iš dešinės. Simptominiai traukuliai. Inkstų molicistozė PAH III*)

  • Microsoft Word 444 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1788 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aušra
  • Pažintinė kineziterapijos praktika VŠĮ Palangos reabilitacijos ligoninėje
    10 - 3 balsai (-ų)
Pažintinė kineziterapijos praktika VŠĮ Palangos reabilitacijos ligoninėje. (2017 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/pazintine-kineziterapijos-praktika-vsi-palangos-reabilitacijos-ligonineje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 27 d. 13:16
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo