Pažintinė praktika logistikoje


Įvadas. UAB girteka logistics. AB vilniaus baldai. UAB dpd Lietuva. Įmonių apibendrinimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo tikslas – susipažinti su įmonių veikla, kurios dirba logistikos sferoje

MISIJA. Didina klientų konkurencinį pranašumą teikdami kokybiškas paslaugas. Tai daro investuodami į savo darbuotojų kompetencijų kėlimą bei techninės bazės atnaujinimą.

Užtikrinti, kad paslaugos klientams būtų teikiamos ne tik kokybiškai, bet ir laiku;

Greitai reaguoti į klientų poreikius, siūlant jiems naujus, būtent jiems pritaikytus sprendimus

Kokybė bei laiku teikiamos paslaugos – aukščiausi „Girteka Logistics“ prioritetai, kuriems skiria itin didelį dėmesį ir investicijas. Per 20-imt veiklos metų jiems pavyko suformuoti platų ir gerai patikrintą maršrutų tinklą, apimantį teritoriją nuo pat Šiaurės Skandinavijos iki Pietų Europos valstybių bei labiausiai nutolusių NVS ir Rusijos regionų. Kiekvienais metais šio tinklo maršrutais pervežama daugiau kaip 230.000 pilnų krovinių (FTL). Didelis nuosavo transporto parkas leidžia greitai reaguoti į klientų poreikius ir visuomet būti ten, kur mūsų reikia labiausiai. Šiuo metu „Girteka Logistics“ valdo 3.300 puspriekabių bei 3.500 vilkikų, kurių vidutinis amžius siekia vos 2,5 metų. „Girteka Logistics“ savo klientams siekia teikti visas būtinas paslaugas, todėl jiems siūlome ir 220.000 kv. m modernaus sandėliavimo ploto, muitinės, veterinarijos ir kitas paslaugas.

Tikslingas darbo paskirstymas, darbų optimizavimas, automatizuota gamyba, greitas ir kokybiškas darbas.

Įmonėje dirbama darbo pasidalinimo principu. Individualiam darbuotojui yra paskiriamas darbas, kurį visados turi atlikineti, pvz.: dėžių pakavimas. Nemažai darbo procesų yra dalinai suautomatizuoti. Gamyboje įmonė turi nemažai padalinių, vieni iš jų yra pakavimo, presavimo, kokybės kontrolės padaliniai ir kiti. Tiekėjai atvežę smulkes prekes skirtas baldams, turi atvažiuoti tam tikru laiku ir užsiregistruoti sistemoje, jiems jau būna paskirti krautuvininkai,todėl svarbi kiekviena minutė.

Vilniaus baldai kaip pagrindinius konkurentus išskiria AB Klaipėdos baldai,kuri vykdo prekyba taip pat su IKEA, taip pat konkurentais laikoma AB Kauno baldai, AB Dalios baldai. Vilniaus baldų užsakymai beveik 100 procentiniai būna iš IKEA.

Vyrauja darbo paskirstymas. Siuntų gavimo sistema yra tokia: Kurjeris išsikrauna paimtas siuntas, tuomet ji pasveriama, nuskenuojama ir rūšiuojama. Rūšiavimo sistema: Konvejeriu automatizuotu atkeliauja siunta, ir atsidaro langai per kuriuos kaladėlės išstumia tąsiuntą į tam tikrą langą, kur siuntos yra siunčiamos pvz. į Klaipėdą.

DPD 10:00 – siuntos turi būti pristatytos iki nustatyto laiko

DPD 12:00 – siuntos turi būti pristatytos iki nustatytol laiko

DPD yra 1 Prancūzijoje, 2 Europoje, pagal apmtis ir pajamas. DPD yra pirmoje vietoje Lietuvoje kaip siuntų vežėjas, užima 35 proc. rinkos dalį. Konkurentai yra Omniva, Lietuvos paštas, Venipak ir kiti.

Girtekos ir DPD Lietuva, veiklos principas yra labai panašus, tik skiriasi vežimo sąlygos, vežimo mąstai, terminalai. Vilniaus baldai taip pat vykdo logistikos procesą, tačiau gamybos srityje, ne transportavimo. Įgytos teorinės žinios apie gamybos procesus, pasitvirtino praktika Vilniaus Balduose, praplėstos žinios apie pačio gamybos proceso darbo specifiką, reikalavimus. Girtekoje sužinojome, jog ji yra pirmoje vietoje Lietuvoje kaip logistikos kompanija. Sužinojome įmonės darbo paskirstymą, įmonės veiklą, pranašumus, sunkvežimių priekabas, kokius produktus veža, kokias priekabas naudoja tam tikriems produktams. DPD Lietuva leido iš arčiau pamatyti kaip vyksta siuntų gavimas, rūšiavimas, išsiuntimas. Prapletė žinias apie jų kompaniją, sužinojome, jog ji nemaža kompanija,turi 24 tūkst. darbuotojų, Lietuvoje 400, rūpinasi darbuotojais ir rūpi kaip klientams jų darbuotojas atrodo. Geriausios įmonės tos, kuriose galima iš arčiau pamatyti logistinius procesus, nes tai duoda daugiau naudos nei teorinės žinios apie įmonę.

  • Microsoft Word 139 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2965 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andreja
  • Pažintinė praktika logistikoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Pažintinė praktika logistikoje. (2017 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/pazintine-praktika-logistikoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 20:10
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo