Pažintinė praktika sporto ir sveikatingumo centre


Įvadas. Įmonės charakteristika. Įmonės prekės ir paslaugos. Įmonės apskaitos politika. Įmonės mokesčių sistema. Teisinė forma. LR įstatymai reglamentuojantys įmonės veiklą. Rinkos strūktūra. Įmonės ekonominiai prioritetai. Regioninės politikos įtaka įmonei. Darbo užmokesčio veiksniai įmonėje. Išoriniai veiksniai. Vidiniai veiksniai. Įmonės valdymas. Įmonės veiklos analizė. Įmonės veiklos organizavymo dokumentai. Prekių atsargos, jų kontrolės būdai. Įmonės rizikos veiksniai. Įmonės pavojai ir grėsmės ( silpnosios ir stipriosios pusės ). Finansinių išteklių įvertinimas. Pelningumo rodiklis. Grynasis pelningumas. Turto pelningumas. Nuosavo kapitalo pelningumas. Likvidumo rodikliai. Bendrasis likvidumas. Kritinis likvidumas. Turto valdymo rodikliai. Vidutinė debitorinio įsiskolinimo trukmė. Vidutinė kreditorinio įsiskolinimo trukmė. Atsargų apyvartumas. Ilgalaikio turto apyvartumas. Viso turto apyvartumas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Praktiką atlikau UAB „X“ sporto ir sveikatingumo centre „X“, įsikūrusiame Klaipėdoje, X g. 1. Ši įmonė įregistruota 2001 m. balandžio 14 d.. Pagal teisinį statusą yra uždaroji akcinė bendrovė. Jos įstatinis kapitalas yra padalintas į dalis – akcijas. Jos įkūrėjas ir vadovas –X.

Per neilgą laiko tarpą UAB „X” tapo viena iš pagrindinių vietų Klaipėdoje, kuri teikia sporto ir sveikatingumo paslaugas vienoje vietoje. Įmonė turi du ūkinius subjektus- „X ir „Roller“ masažų studiją.

UAB „X” veiklos sritis – sporto ir sveikatingumo paslaugų teikimas.

UAB „X” sėkmingos veiklos garantas yra lojalūs bei aktyvūs klientai, todėl didžiausią dėmesį ši įmonė skiria jiems, jų aptarnavimo kokybei, poreikių bei lūkesčių išsiaiškinimui. Kiekvienas patenkintas klientas yra didžiausias įmonės turtas. Todėl šioje įmonėje klientai visuomet bus sutikti maloniai ir pagarbiai. Taip pat suteikiama išsami informacija apie produktus ir teikiamas paslaugas.

Įmonės misija yra – pažinti kiekvieno kliento poreikius, užtikrinti kvalifikuota ir aukštos kokybės aptarnavimą.

Vizija – būti patraukli, aukščiausią aptarnavimo kokybę teikianti bei labiausiai klientų poreikius tenkinanti bendrovė.

Grupinių treniruočių užsiėmimai ( Disco bike, TRX, kalanetika, Body Pump, riebalų deginimo, kūno dizaino ir kt.);

Asmeninių programų ir maisto derinimo sudarymas;

◦ Sporto reikmenys ( gertuvės, papildų dėklai, teniso kamuoliukai, raketės, „Power Balance“ apyrankės, kraujospūdžio matuokliai ir kt.)

◦ Plaukimo reikmenys (plaukimo kepurės, plaukimo rankovės ir ratai, plaukimo akiniai)

5. Turtas priklauso nuosavybės teise arba juo bendrovė disponuoja lizingo sutarties pagrindu.

Įmonės veiklos pardavimo pajamos pripažįstamos atlikto darbo principu, t.y., tada, kai jos uždirbamos suteikus prekę arba paslaugą. Šis principas taikomas visiems paslaugos vartotojams, nepriklausomai nuo pinigų gavimo būdo. Atsiskaitymu grynais arba pavedimu.

Išlaidos, nesusijusios su ataskaitinio laikotarpio pajamų uždirbimu, tačiau skirtos būsimoms pajamoms uždirbti, finansinėje atskaitomybėje pateikiamos balanso turto dalyje, o sąnaudomis pripažįstamos tada, kai uždirbamos atitinkamos pajamos.

Kaip ir kiekvienoje įmonėje, taip ir šioje yra vedama mokestinė politika, mokami mokesčiai į LR biudžetą:

UAB „X“ yra ribotos turtinės atsakomybės įmonė, turinti juridinio asmens teises, kapitalas padalintas į akcijas. Nuosavybės teise akcinis kapitalas priklauso įmonei kaip juridiniam asmeniui. Akcijų savininkai, įsigiję šios bendrovės akcijų yra bendrovės steigėjai, kadangi uždarosios akcinės bendrovės akcijas gali įsigyti tik tos įmonės steigėjai. Steigėjai norintys savo akcijas parduoti kitiems asmenims, prieš pardavimą turi informuoti kitus tos UAB akcininkus ir būtinai turi gauti tų akcininkų sutikimą. Tai reiškia, jog uždarosios akcinės bendrovės akcijos negali būti platinamos viešai. Uždarosios akcinės bendrovės įstatinis kapitalas ne gali būti mažesnis kaip 10000 litų, o akcininkų skaičius ne didesnis kaip 250 žmonių.

Akcinių bendrovių įstatymas numato, jog visuotinio akcininkų susirinkimo nutarimu gali nesudaryti ir valdybos ir stebėtojų tarybos organų.

Todėl šių įmonių funkcijos yra perduodamos kitiems valdymo organams. Uždarosios akcinės bendrovės (taip pat ir akcinės bendrovės) veiklą, steigimą ir likvidavimą, santykius tarp kreditorių ar akcininkų bei kitus santykius reglamentuoja Lietuvos Respublikos Akcinių bendrovių įstatymas, priimtas 2000m., Civilis kodeksas bei įregistruoti bendrovių įstatai.

4.1 LR įstatymai reglamentuojantys įmonės veiklą

UAB „X“ savo veikloje vadovaujasi šiais įstatymais – LR civiliniu kodeksu, akcinių bendrovių įstatymų, darbo kodeksu, pelno mokesčio įstatymų, apskaitos įstatymų ir kitais LR teisės aktais.

UAB „ X“ yra lyderiaujanti įmonė Klaipėdoje, nes tai vienintelė įmonė, kurioje yra teikiama daug paslaugų vienoje vietoje. Pagrindinės paslaugos iš kurių yra gaunama daugiausiai pelno yra – baseino zona ir treniruoklių salė.

  • Ekonomika Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 91 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (3616 žodžiai)
  • Universitetas
  • Valda
  • Pažintinė praktika sporto ir sveikatingumo centre
    10 - 2 balsai (-ų)
Pažintinė praktika sporto ir sveikatingumo centre. (2016 m. Kovo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/pazintine-praktika-sporto-ir-sveikatingumo-centre.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 22:03
×