Pažintinės praktikos ataskaita Cerebrinis paralyžius


Įvadas. Praktinio mokymosi tikslai. Paciento tyrimas ir kineziterapijos procedūrų taikymas. Savianalizė.

Klinikinė praktika buvo atliekama VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijoje „Palangos gintaras“. Buvo dirbama pagal sudarytą grafiką:

Buvo stebimi pacientai su amputuota galūne, cerebriniu paralyžiumi, jaunatviniu artritu, mišriu raidos sutrikimu, sutrumpėjusia achilo sausgysle, po stuburo operacijos, čiurnos sąnario kontraktūra, jaunatvine stuburo osteochondroze, stuburo skolioze, CNS sutrikimu dėl erkinio encefalito, sutrikusia pusiausyra bei susilpnėjusia raumenų jėga.

Prižiūrint kineziterapeutei tiesiogiai dirbta su pacientais turinčiais mišrius raidos sutrikimus, cerebrinį paralyžių, sutrikusią pusiausvyrą bei susilpnėjusią raumenų jėgą. Gydymui taikyti tokie kineziterapiniai metodai kaip aktyvi ir pasyvi kineziterapija, kineziterapija naudojant eląstinio pasipriešinimo gumas, taip pat kineziterapija naudojant nestabilias platformas siekiant lavinti pusiausvyrą ir koordinaciją, įjungiant giliuosius raumenis ir kineziterapija naudojant Gymnic kamuolius.

Klinikinės praktikos metu buvo įgytas patyrimas renkant duomenis apie pacientą, vertinant jį ir praktiškai pritaikant Lovett’o penkiabalę vertinimo sistemą, taip pat buvo gerinimi ir praktiškai taikomi kineziterapiniai gydymo metodai tiesiogiai dirbant su pacientu.

Pažintinės praktikos metu stebėjau ketverių metų, darželį lankantį pacientą B.R., kuriam buvo diagnozuotas cerebrinis paralyžius, dėl kurio, sutrumpėjus achilo sausgyslei dešinė paciento pėda yra plantarinėje fleksijoje ir atlieka tik labai minimalią dorsalinę fleksiją.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (760 žodžiai)
  • Universitetas
  • Zalgreta
  • Pažintinės praktikos ataskaita Cerebrinis paralyžius
    10 - 6 balsai (-ų)
Pažintinės praktikos ataskaita Cerebrinis paralyžius. (2016 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/pazintines-praktikos-ataskaita-cerebrinis-paralyzius.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 17:15
×