Pažintinės praktikos ataskaita: Filmo kūrimo procesas


Pažintinės praktikos ataskaitos struktūra. Pažintinės praktikos ataskaitos sąžiningumo deklaracija. Filmo kūrimo procesas. Nuotraukos.


Įvade studentas nurodo, kur ir kada atliko praktiką, įvardija praktikos tikslus ir uždavinius, nurodo pažintinės praktikos sąsajas su pasirinkta referato tema, apibendrina tai, ką pateikia tolimesnėje aprašomojoje dalyje.

Aprašomojoje dalyje studentas turi pristatyti pažintinės praktikos metu lankytas institucijas ar renginius (radiją, televiziją, internetinį portalą, laidas ir pan.), aprašyti kaip tai siejasi su pasirinkta tema. Remiantis literatūra (knygos, periodiniai leidiniai, internetiniai portalai ir pan.) detaliai išnagrinėti pasirinktą temą, atskleidžiant sąlyčio taškus su praktikos metu įgytomis žiniomis ir asmenine patirtimi. Tekste būtinos nuorodos į šaltinius, kuriais remiatės. Iliustracijas būtina sumeruoti ir paminėti tekste.

Išvadose studentas apibendrina išnagrinėtą temą, įvertina praktikos tikslų ir uždavinių atliktį, o taip pat kaip pažintinė praktika prisidėjo prie jo profesionalumo formavimo, taip pat gali teikti pasiūlymus, kaip būtų galima tobulinti praktikos atlikimą.

Visi šie dalykai yra vienodai svarbūs, kadangi tik juos kartu tinkamai sudėjus gaunamas tobulas rezultatas. Pradėkim nuo vaizdo montavimo ir kas tai yra? Vaizdo medžiagos montavimas – tai gražus esančiu kadrų sujungimas į vieną bendrą gabaliuką. Montavimo metu patobulinama tai, kas nepavyko filmavimo metu. Tačiau nepavyko ne dėl blogos filmavimo grupuotės darbo, o dėl to kad tai, bent jau kol kas, yra neimanoma. Tai yra spec. efektai ir spalvų keitimas. Dauguma šiuolaikinių filmų susidėda iš 70% specialųjų efektų. Daug kadrų yra filmuojama prie „green screeno“, kuris leidžia lengvai pakeisti aplinką. Green screenas – tai žalios spalvos fonas filmavimo metu, kuriame post-produkcijos metu, betkuriuo momentu gali pakeisti foną, aplinką, kas vyksta aplink veikėjus ir t.t. Kartais , montuojant, taip nutinka, kad arba netinka vaizdo medžiaga, arba ji dingo, todėl reikia perfilmuoti kaikurios kadrus/scenas (angl. „pick-up“ shots). Tai įvyksta kritiniu atveju, kadangi tai yra brangu ir prarandama daug laiko. Kartu su spec efektais bei spalvų pakeitimu, post produkcijoje eina garso takelių montavimas. Kadangi filmavimo metu vaizdo ir garso medžiagos yra įrašomos skirtingų departamentų ir atskyrai vienas nuo kito, tai pats pirmas darbas yra susinchronizuoti tą medžiagą. Tam filmavimo metu ir yra naudojama pliauškė. Tai tas dalykas kuris laikomas prieš kamerą, kur parašyta diena, timecode‘as, scena, kadras, dublis ir t.t. Juos suplojama, kad tas žmogus kuris sinchronizuoja, galėtu sujungti garso takelė su nufilmuotu vazdu sekunde į sekundę, šimtąją į šimtąją.

  • Microsoft Word 40673 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2368 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alioxa98
  • Pažintinės praktikos ataskaita: Filmo kūrimo procesas
    10 - 1 balsai (-ų)
Pažintinės praktikos ataskaita: Filmo kūrimo procesas. (2019 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/pazintines-praktikos-ataskaita-filmo-kurimo-procesas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 19:23
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo