Pažintinės praktikos ataskaitos aprašas


Teisės, vadybos ir komunikacijos katedra. Pažintinės praktikos aprašas. Numatomi praktikos rezultatai. Praktikos ataskaitos pristatymas ir gynimas. Pažintinės praktikos vertinimo kriterijai. Praktikos veiklos planas. Teisėsaugos institucijos veiklos vertinimas.


PRAKTIKOS TIKSLAI: pažintinė praktika skirta teisininko profesinių kompetencijų formavimui, susipažinti su teisėsaugos institucijomis, su institucijomis, ginančiomis viešąjį interesą ir padedančiomis vykdyti teisingumą, išsiaiškinti visuomenės vaidmens galimą įtaką atskirų institucijų veiklai.

Analizuos atskirų institucijų veiklą reglamentuojančius teisės aktus, jų taikymo praktiką ir veiksmingumą.

2.9. Išmanyti konkrečių teisės šakų, teisės institutų funkcijas ir turinį, jų reguliuojamas sritis.

Praktikos gynimą organizuoja praktikos vadovai, jame dalyvauja teisės studijų programoje dirbantys dėstytojai.

Aktyviai dalyvavo institucijos veikloje, iniciatyviai ir atkakliai siekė pavestų veiklų rezultato, puikiai, kokybiškai, laiku ir atsakingai atliko pavestas užduotis ir savarankiškus darbus, gebėjo bendrauti ir bendradarbiauti. Gebėjo išlaikyti motyvaciją, kūrybiškai atliko užduotis, savarankiškai analizavo ir vertino institucijos aplinką, veikos situacijas, gebėjo priimti tinkamus sprendimus. Pasiekė užsibrėžtų uždavinių ir numatytų tikslų. Studentas pasižymėjo savarankiškumu, iniciatyvumu, aktyvumu.

Praktikos metu savarankiškai analizavo ir vertino institucijos veikos organizavimo galimybes aplinką, siekė aktyviai dalyvauti įstaigos veikloje. Buvo pasirengęs atlikti pavestas užduotis ir siekė užsibrėžtų praktikos veiklose numatytų rezultatų. Gebėjo bendrauti ir dirbti komandoje su praktikos institucijos kolektyvu.

Praktikos metu studentas stengėsi analizuoti ir įvertinti institucijos veiklą ir įsijungti į vykdomas veiklas. Ieškojo galimybių bendrauti su praktikos institucijos kolektyvu.

Pakankamai nuosekliai dalyvavo institucijos veikloje, gebėjo nuosekliai įsijungti į komunikacijos procesą, gebėjo bendrauti ir dirbti komandoje.

Praktikos institucijos veikloje dalyvavo neaktyviai, neatsakingai vykdė praktikos vadovo institucijoje užduotis, nesugebėjo įsijungti į kolektyvo veiklą ir bendradarbiauti. Sunkiai sekėsi savarankiškai atlikti pavestas užduotis ir priimti savarankiškus sprendimus.

Praktikos institucijos veikloje dalyvavo neaktyviai, nenuosekliai, neatsakingai vykdė praktikos vadovo institucijoje užduotis, nesugebėjo motyvuoti, savarankiškai vykdyti pavestas užduotis. Buvo nekomunikabilus, nesugebėjo įsijunti į bendras veiklas, dirbti komandoje.

Nesidomėjo praktikos institucijos veikla, neįsijungė į dalyvavimą veikloje, nevykdė arba blogai vykdė praktikos vadovų pavedimus, nesugebėjo savarankiškai planuoti ir vykdyti veiklas. Nenuosekliai pildė praktikos dokumentaciją, neišsamiai ir neaiškiai aprašė savo vykdytą veiklą praktikos metu.

Susipažinti su prokuratūros istorija, veikla, funkcijomis bei reikalavimais būsimam prokurorui.

Susipažinta su prokuratūros istorija, veikla, funkcijomis bei reikalavimais būsimam prokurorui.

Kartu su praktikos vedėja apžiūrėti baudžiamųjų bylų teismo salę bei teismo patalpas.

Pagrindinės prokuratūros veiklos kryptys yra baudžiamasis persekiojimas ir viešojo intereso gynimas. Prokuratūra atlieka šias funkcijas:

Apsilankymas Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūroje paliko gerą įspūdį, jog tai yra patikima, užtikrinta savo darbu įstaiga. Praktikos vedėja, pristatydama prezentacijas, įdomiai pristatė prokuratūros istoriją, veiklą, atliekamas funkcijas, vaizdiškai pristatė prokurorų atributiką, taipogi paminėjo, kokie reikalavimai yra taikomi būsimam prokurorui. Buvo labai įdomu ir naudinga pamatyti prokuratūrą iš arti. Po apsilankymo, nuomonė apie prokuratūrą išliko tokia pati, t.y. teigiama.

Apylinkės teismą sudaro: teismo pirmininkas, pirmininko pavaduotojas, kiti teisėjai bei darbuotojai (raštinės darbuotojai, posėdžių sekretorės, teisėjų padėjėjai).

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2696 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Pažintinės praktikos ataskaitos aprašas
    10 - 2 balsai (-ų)
Pažintinės praktikos ataskaitos aprašas. (2017 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/pazintines-praktikos-ataskaitos-aprasas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 21:24
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo