Pažintiniai procesai: asmenybės dėmesio savybių ir jutimo/suvokimo ypatybių tyrimas


Įvadas. Metodika. Žinios apie tiriamąją. Tyrimo priemonės ir būdai. Tyrimo eiga. Duomenų registravimas ir apdorojimas. Rezultatai ir jų analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. PRIEDAI (tiriamosios atliktos užduotys).

Suvokiniai kyla vienas po kito – kai vienas išnyksta, pasirodo kitas. Mūsų sąmoningas dėmesys yra atrankinis, t.t. vienu momentu įsisąmoniname tik ribotą dalį to, ką gebame patirti. Kai sutelkiame dėmesį į tai kas sakoma į kairiąją ausį, nesuvokiame to, kas sakoma į dešiniąją. Tai , kas sąmoningai suvokiant patraukia dėmesį, patraukia jį visą, nepadalytą. (Myers G.D. 2000)

Tiriamoji, 10 - ties metų mergaitė, šiemet pradėjusi lankyti 4 – tą klasę. Šią mergaitę pasirinkau todėl, kad ji atitiko reikalavimus šiam tyrimui. Mano nuomone, šį tyrimą gali atlikti vaikas, kuris puikiai pažįsta kalbos dalis. Tyrimą atlikome mergaitės namuose.

Dėmesio tyrimui buvo naudojami 3 literatūriniai tekstai (1 priedas, 2 priedas, 3 priedas). Tyrimo užduočiai atlikti buvo naudojamas rašiklis ir laikrodis, užduočių vykdymo laikui matuoti.

Daiktų suvokimo tyrimui atlikti naudojamas ryškios spalvos puodelis, popierius, spalvoti pieštukai ar flomasteriai.

Tiriant dėmesio ypatybes, tiriamajai buvo paeiliui pateikiami trys nedidelės apimties tekstai. Pirmame tekste mergaitei liepiama pabraukti daiktavardžius vienu brūkšniu. Antras tekstas padalijamas į dvi dalis. Pirmoje dalyje daiktavardžiai turi būti pabraukiami vienu brūkšniu, būdvardžiai - dviem. Antroje dalyje – atvirkščiai: daiktavardžiai pabraukiami dviem brūkšniais, o būdvardžiai vienu. Trečiame tekste mergaitė turi daiktavardžius pabraukti vienu brūkšniu, būdvardžius – dviem, veiksmažodžius – vingiuota linija. (Zambacevičienė P. E. 2006)

  • Psichologija Tyrimas
  • Microsoft Word 10556 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1103 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lijana
  • Pažintiniai procesai: asmenybės dėmesio savybių ir jutimo/suvokimo ypatybių tyrimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Pažintiniai procesai: asmenybės dėmesio savybių ir jutimo/suvokimo ypatybių tyrimas. (2015 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/pazintiniai-procesai-asmenybes-demesio-savybiu-ir-jutimosuvokimo-ypatybiu-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 06:34
×