Pažintinis ir kultūrinis turizmas Kipre


Turizmo referatas. Įvadas. Pažintinio ir kultūrinio turizmo rūšių samprata. Kipras. Pažintinio ir kultūrinio turizmo lankytinos vietovės ir miestai kipre. Kipro miestai. Nikosija. Limasolis. Larnaka. Pafosas. Famagusta. Kirenija. Agia Napa. Lankytinos vietovės Kipre. Troodos kalnai. Asidos bažnyčia. Šventojo Lazaro šventykla. Hala Sultan Tekke šventykla. Afroditės uola. Karalių kapavietės. Antikinis Amatusas. Akamas pusiasalis. Kourion archeologinė vietovė. Chiroktinija. Kuriumas. Larnakos druskos ežeras. Idėja. Išvados. Literatūra.


Turizmas, tai veikla ir verslas, kuris yra susijęs su kelionėmis, laikinu išvykimu iš savo šalies ir skirtingų poreikių tenkinimu. Turistas keliaudamas turi tam tikrus tikslus, kaip noras pažinti, atostogauti, pramogauti, susipažinti su kitos šalies kultūra, naudotis sveikatingumo ar verslo paslaugomis, pasigrožėti gamta ar aplankyti artimuosius. Šiuos tikslus padeda pasiekti įvairūs turizmo paslaugų deriniai, kurie skaido turizmą į atskiras rūšis: verslo, ekonominis, sveikatos, kultūrinis, pažintinis, gamtinis turizmas. Šiame darbe aprašomas kultūrinis ir pažintinis turizmas Kipre. (Stulpinaitė, 2012)

Kipras, tai valstybė, kurioje yra smarkiai išplėtotas turizmo verslas, veikia daugybę viešbučių, turistams yra siūlomos įvairiausios paslaugos ir unikalios vietos. Šiame darbe bus kalbama apie kultūrinį ir pažintinį turizmą Kipre. Taip pat bus pristatoma šalies charakteristika, žymiausi miestai ir lankytinis vietos. Kipras žavus savo smėlėtais paplūdymiais ir šilta bei žydra Viduržemio jūra. Tačiau norint dar labiau pagerinti turizmą, šiame darbe bus siūlomos trys idėjos ir pasiūlymai, kurie galėtų padidinti atvykstančių turistų skaičių.

Turizmas, tai viena iš aktyviausių poilsio rūšių ir efektyviausia žmogaus rekreacinių poreikių tenkinimo priemonė, kuri plėtojasi itin sparčiai. Turistai keliaudami turi įvairiausių tikslų, kurie sąlygoja turistinį maršrutą, kelionės laiką, trukmę, keliavimo būdą. Turizmas apima žmogaus elgseną, išteklių naudojimą, ekonomiką, aplinką, istoriją, pažinimą ir kultūrą. Turizmas turi daugybę rūšių, kaip pažintinis, poilsinis, kultūrinis, gamtinis, verslo, sveikatos, kaimo, pramoginis, specialusis. Vienos iš populiariausių rūšių yra pažintinis ir kultūrinis turizmas, kurios yra glaudžiai susijusios. (Zinkus, Kvietkauskas, Trakymas, 1983); (Baležentis, Žuromskaitė, 2012)

Pažintinis kultūrinis turizmas yra turizmo rūšis, kur turistų tikslas yra pažinti ir įgauti naujų žinių apie šalies istoriją, kultūrą, žmones ir jų gyvenimo būdą. Pagal užsienio autorių literatūra kultūrinis ir pažintinis turizmas yra apibūdinamas kaip žmonių noras įgauti kuo daugiau žinių savo malonumui. Turistai yra motivuoti susipažinti su šalies kultūra ir žmonėmis ir šalies siūlomims veiklomis. (Wearing, Stevenson, Young, 2010)

Pažintinis kultūrinis turizmas yra skirstomas į tam tikras rūšis:

Kultūrinis turizmas. Tai yra kelionės susijusios su praeitimi, kai turisto tikslas yra noras prisiminti kas buvo anksčiau. Turistas dalyvauja liaudies šokio šventėse, mugėse ir kituose renginiuose kur yra pateikiams senovės laikų stilius.

Istorinis turizmas. Tai kelionės, kai turisto tikslas yra aplankyti muziejus, katedras, bažnyčias ar kitus architektūros paminklus. Ši turizmo rūšis yra smarkiai išplėtota ten, kur yra daug istorinių kultūrinių paminklų, kaip Egipte, Graikijoje, Italijoje.

Etnoturizmas. Tai kelionės, kai norima pažinti egzotinių kraštų tautų kultūrą ir gyvenimo būdą. Turistai keliauja po vietinius kaimelius, stebi šokių ir kitas įvairias ceremonijas, dalyvauja religinėse apeigose. (Grecevičius, Armaitienė, Junevičienė, 2002)

Ištekliai tai vietovės teikiamos sąvybės, kai yra įžvelgiama praktinė ar funkcinė vertė. Tai gali būti pramogų parkai, konferencijos, parodos, menų ir amatų centrai, muziejus, galerijos, sveikatinimo ir sveikatingumo įstaigos ir kiti turistinės veiklos objektai. Pažintiniam ir kultūriniam turizmui tinka rekreacinė vietovė, kur yra gausu išteklių tinkančių šiai turizmo rūšiai. Tai gali būti rekreacinių teritorijų lankymas. Lankomos vietos turi būti prižiūrimos ir tinkamai įrengtos apžiūrėti, turi būti patogiai prieinamos ir naudojamos. Rekreaciniai ištekliai yra siejami su turistų poreikių tenkinimu. (Stulpinaitė, 2012)

Turizmo kultūrinių išteklių – vertingų kultūros materialaus ir dvasinio paveldo objektų ar jų komplekso grupės:

  • Turizmas Referatai
  • 2015 m.
  • Tania
  • 16 puslapių (3966 žodžiai)
  • Kolegija
  • Turizmo referatai
  • Microsoft Word 39 KB
  • Pažintinis ir kultūrinis turizmas Kipre
    10 - 10 balsai (-ų)
Pažintinis ir kultūrinis turizmas Kipre. (2015 m. Kovo 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/pazintinis-ir-kulturinis-turizmas-kipre.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 13:53