Pažintis su žalingais įpročiais, būdai su jais kovoti ir AIDS


Įvadas. Kodėl žalingi įpročiai vis labiau plinta? Kiek jūsų gyvenimą sutrumpina įvairūs žalingi įpročiai? Kodėl žalingi įpročiai vis labiau plinta? Alkoholis. Alkoholio žala jaunam organizmui. Rūkymas. Kas gali padėti sėkmingai mesti rūkyti ar vartoti alkoholį? Ekstazis. Psichinis poveikis. Fizinis poveikis. Prieš ir po ekstzio vartojimą. Amfetaminas. Fizinis poveikis. Psichinis poveikis. Ilglaikiai požymiai. Prieš ir po amfetamino vartojimo. Kokainas. Psichinis poveikis. Fizinis poveikis. Ilgalaikiai požymiai. Prieš ir po kokaino vartojimo. Heroinas. Psichinis poveikis. Fizinis poveikis. Požymiai. Prieš ir po heroino varojimo. Kokiomis priemonėmis valdžia kovoja su žalingais įpročiais jaunimo tarpe? Kaip galime atitolinti jaunimą nuo vartojimo? Aids.

Pažintis su žalingais įpročiais, būdai su jais kovoti ir AIDS.

Žalingi įpročiai- viena didžiausių problemų, su kuria susiduria šiuolaikinė visuomenė. Alkoholizmas, narkotikai, rūkymas vis labiau plinta jaunimo tarpe ir darosi vis sunkiau užkirsti tam kelią. Bėgant metams, asmenų turinčių žalingų įpročių, amžius vis mažėja.

1 cigaretė (~13.8 min.) 1 kokaino dozė (~5.1 h) 1 stipraus alkoholio dozė (~6.6 h) 1 metamfetamino dozė (~11.1 h) 1 heroino dozė (~22.8 h).

Kitas veiksnys, įtakojantis žalingų įpročių plitimą- informacijos stoka. Dažnas jaunas žmogus neturi pakankamai informacijos apie rūkymo ar alkoholizmo pasekmes, jų daromą žalą, ko pasekoje jaunuolis veikiamas artimos aplinkos (draugų, šeimos, reklamos) yra privedamas prie vartojimo.

Sekantis veiksnys – jaunimo užimtumo trūkumas. Dažnas jaunuolis dienų dienas leidžia neužsiimdamas jokia naudinga veikla ar sportu. Užimtumo stoka yra viena opiausių problemų kovoje su žalingais įpročiais ne tik tuo, kad Pradedama vartoti alkoholį, narkotikus, tabaką, bet ir tuo, kad privedama prie fizinio bei imuniteto susilpnėjimo.

Kas gali padėti sėkmingai mesti rūkyti ar vartoti alkoholį?

Kiekvienam iš vartotojų turi būti sudaroma individuali programa norint atsisakyti tam tikrų žalingų įpročių, priklausomai nuo vartotojo motyvacijos ir aplinkinių palaikymo. Vienas iš plačiai paplitusių metodų atsisakyti alkoholio- užsikodavimas, tai medicininiais tyrimais patvirtintas būdas, be jo yra dar begalė pasirinkimų. Šiuo metu Lietuvoje tiek jaunimo, tiek suaugusiųjų tarpe paplito dar viena rūkymo alternatyva- elektroninės cigaretės, šiuo metu nėra pakankamai informacijos apie jų daromą žalą, tačiau remiantis apklausų duomenimis, vartotojams tai mesti rūkyti padėjęs būdas.

  • MS PowerPoint 967 KB
  • 2016 m.
  • 63 puslapiai (2004 žodžiai)
  • Simona
  • Pažintis su žalingais įpročiais, būdai su jais kovoti ir AIDS
    10 - 3 balsai (-ų)
Pažintis su žalingais įpročiais, būdai su jais kovoti ir AIDS. (2015 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/pazintis-su-zalingais-iprociais-budai-su-jais-kovoti-ir-aids.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 18:43
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo