Pažįstu aplinką - žinau tradicijas


Pedagogikos skaidrės.

Projekto. „Pažįstu aplinką- žinau tradicijas “. pristatymas. aplinkos pažinimas 2. savarankiškas darbas. Įvadas. Pasirinkimo motyvai. Tyrimas esamai situacijai nustatyti. Vaikų mintys. Projekto uždaviniai. Ugdymosi aplinka ir priemonės. Idėjų bankas. Laukiami rezultatai. Vaikų meniniai darbai. Išvyka į miestelio kapines. „Gyvenimo linija“. Šventinis rytmetis. Refleksija.


Projekto„pažįstu aplinką- žinau tradicijas “pristatymasaplinkos pažinimas 2savarankiškas darbas.

Dirbant Rumšiškių lopšelyje- darželyje pastabėta, kad: Vaikai Vėlines tapatina su Helovyno švente; Tėvai ir pedagogai nelinkę puoselėti tradicijas, kultūrines vertybes; Panašių projektų šioje įstaigoje nėra buvę.

Ugdomosios veiklos metu vaikai: Domėsis socialine, kultūrine, gamtine aplinka, norės ją tyrinėti ir pažinti; pagilins žinias apie aplinką; suvoks save kaip šeimos ir bendruomenės narį; žinos ne tik savo teises, bet atras ir pareigas.

Aplankyti kapines, sutvarkyti apleistą kapą, uždegti žvakelę; Surengti šventinį rytmetį, pasikviesti tikybos mokytoją ( ar parapijos kleboną); Stebėti ir atrasti rimties, susikaupimo nuotaikas gamtoje, žmonių veiduose, pavaizduoti jas grafiškai ( pvz.: pildyti veidukų lentelę ar susikurti nuotaikų termometrą); Sudėti žmogaus gyvenimo liniją iš įvairių nuotraukų, senų žurnalų iškarpų;.

Nufotografuoti ir apžiūrėti kuo daugiau skrtingų atminimo simbolių (paminklų, kryžių, koplytstulpių, memorialinių lentų); Atsinešti ir surengti daiktų, kuriuos palikę atminimui mirę artimieji, aptarti, kuo jie brangūs; Gaminti žibintus; Surinkti skirtingų žvakių kolekciją, apžiūrėti, kokios jos būna ir kuo skiriasi;.

Atlikti eksperimentą su žvake ( pvz.: „stiklinėje kylantis vanduo“ kn. Mėgintuvėlio kelionės, arba stebėti kiek laiko degs skirtingos žvakės); Atsinešti po daiktą, charakterizuojantį kūdikystę ir esamą amžiaus tarpsnį, pasvajoti, ką atsineštų, jei būtų suaugęs; Aplankyti su tėveliais artimųjų kapus, pažymėti lankytas vietoves Lietuvos žemėlapyje; Surengti žibintų akciją (žibintus gamina su tėveliais namuose ar grupėse, tarkim savaitę, o numatytos dienos vakarą su mama ( tėčiu) kiekvienas savo degantį žibintą pakabina ( pastato) darželio kieme.

  • Pedagogika Skaidrės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Zydrune
  • 24 puslapiai (930 žodžių)
  • Pedagogikos skaidrės
  • MS PowerPoint 4818 KB
  • Pažįstu aplinką - žinau tradicijas
    10 - 8 balsai (-ų)
Pažįstu aplinką - žinau tradicijas. (2016 m. Kovo 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/pazistu-aplinka-zinau-tradicijas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 11:45