Pedagogas - talentas ar gebėjimai?


Pedagogikos skaidrės. Pedagoginis talentas. Klaipėda. Tikslas atskleisti kas yra pedagoginis talentas. Įvadas. Pedagoginis talentas – gebėjimas puikiai dirbti pedagoginį darbą. Pedagoginis pašaukimas, pedagoginio talento dalis. Kadangi, pedagoginis talentas glaudžiai susijęs su pedagoginiu pašaukimu. Pedagoginio pašaukimo bruožai. Stiprių dvasinių. Pedagoginiai gebėjimai. Jie sudedamoji pašaukimo dalis. O dabar aptarkime, pedagoginio talento bruožus. Asmenybės išsilavinimo ir gebėjimų įvairiapusiškumas. Talentas atsiskleidžia kai, susidaro tokia vientisa žmogaus psichinė struktūra. Pedagoginis talentas vertinamas pagal auklėtinių pasiektus sportinius rezultatus ir jų svarumą. Kiekvienas žmogus turi tikslą – tobulintis visą gyvenimą. Net ir be galo gabiam mokytojui privalu tobulintis. Ar kada susimąstėte, kad kiekvieną dieną mes vertiname. Pedagoginis talentas yra neatsiejamas nuo kūrybiškumo ! Kūryba – vadinama veikla, kuria sukuriama kas nors nauja. Mokytojo profesija ne. Mano nuomone, pedagoginį talentą turi tie mokytojai. Išvados. Taigi, pedagoginis pašaukimas yra neatsiejama pedagoginio talento dalis. Naudota literatūra. T. R. Guskey. , 2004, Profesinio tobulinimosi vertinimas.


Tikslas: atskleisti kas yra pedagoginis talentas. Uždaviniai: 1)Pedagoginis pašaukimas - neatsiejama pedagoginio talento dalis. 2)Pedagoginio talento bruožai. 3)Atskleisti, pedagoginio talento svarbą.

Kadangi, pedagoginis talentas glaudžiai susijęs su pedagoginiu pašaukimu, susipažinkime su pedagoginio pašaukimo bruožais:.

Stiprių dvasinių vertybių poreikis. Tam kad, galėtų patenkinti ugdytinių smalsumą atsakyti į gyvenimo klausimus. 2)Siekimas, kad auklėtiniai ne tik tobulintų savo sportinį meistriškumą, bet ir ugdytųsi dvasiškai turtingos asmenybės bruožus. 3) Jautrumas individualybei, poreikiams, siekiams ir problemoms.

Pedagoginiai gebėjimai. Jie sudedamoji pašaukimo dalis. Pedagogas turi gebėti bendrauti, organizuoti, būti kūrybišku. 5)Teigiamas požiūris į savo profesiją. 6)Troškimas būti pavyzdžiu, gyventi pagal visuomenės dorovines vertybes.

Kiekvienas žmogus turi tikslą – tobulintis visą gyvenimą. Nesvarbu kokioje srityje, ar kiek tau metų, niekada nevėlu mokytis. Lygiai taip pat, ir pedagogui yra svarbu tęsti savo kvalifikacijos tobulinimą. (R. Totoraitis, M. Briedis, dr. D. Gudaitytė,2004).

Net ir be galo gabiam mokytojui privalu tobulintis, nes šiandieniniame pasaulyje žinių bazė sparčiai auga, lygiai taip pat plečiasi ir kiekvieno dėstomo dalyko žinios. Joms plečiantis prireikia naujo tipo patirties. Kaip ir kitų profesijų atstovai, taip ir pedagogai turi žengti koja kojon, nuolat tobulindami savo supratimą ir darbo įgūdžius. (Thomas R. Guskey, 2000).

 • Pedagogika Skaidrės
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Lina
 • 22 puslapiai (608 žodžiai)
 • Universitetas
 • Pedagogikos skaidrės
 • MS PowerPoint 340 KB
 • Pedagogas - talentas ar gebėjimai?
  10 - 6 balsai (-ų)
Pedagogas - talentas ar gebėjimai?. (2015 m. Spalio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/pedagogas-talentas-ar-gebejimai.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 05:56