Triuksmas ikimokyklinukams

julija

Kaip papaskoti apie triuksma ikimokyklinukams. Labai mazai informacijos. Reikia parengti power point skaidres

Aciu.

KlausimaiPedagogikaLygis: Mokykla5 atsakymaiKlausimas atsakytas
Balandžio 19 d. 21:12
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (5)

Indrė
admin
Karina

Video, foto.

Triukšmo saltiniai (foto), paliginti su gyvunu garsais.

Balandžio 20 d. 00:28
edas

Gyvendamas mieste neišvengiamai gauni ne tik jį regėti, bet ir jo klausytis. Jei architektūra yra sustingusi muzika, kaip sakė klasikas, netrūksta čia ir nesustingusių muzikos formų. Ir ne visiems jos patinka. Neseniai kavinėje "Kultūra" vykusi diskusija apie garsinį Kauno foną dar sykį tai įrodo.

Įvairus tas fonas. Žinoma, kai kam patiktų, kad vienintelis miesto triukšmas būtų medžių šlamesys. Yra mieste ir tokių vietų, bet nedaug. Garsai skverbiasi iš visur ir pro visur. "Russkoje radio" mikroautobusuose, popsas kavinėse, automobilių signalizacijos kiemuose, gatvės muzikantai ir "muzikantai", pyškančios durys, cypiančios padangos. Toks jau tas miesto gyvenimas – visai ne Robinzono Kruzo ausiai.

Ir iš tiesų, kur ta riba, už kurios klegesys ir miesto garsai virsta triukšmu, trukdančiu gyventi? Kaip tai reglamentuoti ir sutvarkyti? Aišku tik viena – gyvybingo miesto centre garsinis fonas tikrai bus pastebimai intensyvesnis nei atokesnėse vietose. Žmonių veikla įgarsinta, kuo daugiau veiklos, tuo daugiau garsų. Galima matuoti decibelus ir bausti normų nepaisančias kavines, bet ką daryti su tokiu senuku, kuris sėdi gatvėj po vienos Kauno poetės langu ir, pasigrodamas akordeonu, nuo ryto ligi vakaro traukia vieną ir tą pačią dainą?

Jaunojo vicemero siūlymas nepatenkintiesiems keltis gyventi į kitas miesto dalis skamba ne itin subtiliai. O ką daryti, jei iš blogai izoliuotų kavinės patalpų ligi paryčių sklinda "bumsas" arba iš ten pat išėjusios merginos spiegia lyg skerdžiamos, niekam neaišku. Ir ką daryti, jei per visą miestą žaibu pralėkęs motociklininkas pažadina dešimtis tūkstančių žmonių, irgi niekas nežino. Gerai, kad nors pradėta apie tai kalbėti.

Žinoma, miesto nenutildysi. Ir nereikia. Kultūringas garsinis fonas vargu ar kam trukdytų, tačiau pas mus jis neretai chuliganiškas ir stichiškas. Savo ruožtu miesto centro gyventojai turėtų žinoti, kad tai ne miško vidurys. Nuo garsų pavargstama. Tuomet galima trumpam nuvažiuoti ten, kur jie ne tokie intensyvūs. Nebūtinai į Labanoro girią, galima kad ir į Šančius.

Prieš savaitę klaidžiojau po šį egzotišką rajoną ir viskas man ten patiko. Gėlių darželiai ir daržovių lysvės šalia penkiaaukščių. Rami dulkėto bažnytkaimio atmosfera. Žmonių tipažai, itin besiskiriantys nuo Laisvės alėjos. Iškaba, kviečianti į "modernius laidotuvių rūmus, jaukias šarvojimo sales", nors imk ir čia pat jaukiai šarvokis. Priešais 3-iąją ligoninę – įstabus kioskelis, prekiaujantis rusiška ir pan. kosmetika ("Chanel" kvepalai – 12,50 lito). Viršum prekių, ant sienos – medinis Vytis ir popierinė trispalvė. Du Dalios Grybauskaitės portretai. Vienas aukso rėmeliuose, o ant kito užklijuota širdelė su užrašu "I love you". Pardavėjas – tikras patriotas.

O nusileidus nuo kalno – puikiosios Siūlų, Vinių, Pupų ir kt. gatvės, tikra klaidžiotojo meka. Tylu kaip bunkery, tegirdėti kiemuose vėjo plakami skalbiniai. Žinoma, nebe tie Šančiai, kurių gyventojai kadaise kišenėje nešiodavosi "nusmailintą žąsies plunksnos dantų krapštuką tokios pat plunksnos įmautėje", o vietiniai batsiuviai tarp bato vidpadžio ir pado įdėdavo beržo tošies gabaliuką, kad batai gražiau "gurksėtų" (čia cituoju nuostabią Jurgio Vanago knygą "Šančių praeities takais"). Tačiau vargu ar kas nusivils ir šiandieniais Šančiais. Čia, kaip sakoma, gerai.

Balandžio 20 d. 11:53
Kamilė
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo