Pedagogikos istorija


Pedagogikos istorija pedagogika. J.a.komenskio pedagoginis palikimas. Humanistine pedagogika skaidres. Pedagogikos istorija svietimo. Liaudies pedagogika referatas. P.melanchtono gyvenimas. Pedagogikos istorijos samprata, tyrimo metodai. Pedagogikos istorija, tyrimo metodai. Komenskio pedagogines idejos. Istorija pedagogika.

Mokykla xv- xvii amžiaus pradžioje. J. A. Komenskio gyvenimas ir pedagoginės idėjos. Džono loko pedagoginės idėjos. Pedagogikos istorija.

Vokietijos švietimo sistemoje svarbiausia Reformacijos tvirtovė buvo M. Liuterio ir P. Melanchtono reorganizuotas Viurtembergo universitetas (įst. 1502 m.). Jis, lygiai taip pat, kaip ir kiti XVI a. protestantiškieji universitetai (Marburgo, Karaliaučiaus, Jenos, Helmstadto ir kt.), atsilaisvino iš Vatikano įtakos ir buvo pavaldus pasaulietinei valdžiai.

Anglijoje didžiausią reformacijos įtaką patyrė Kembridžo universitetas. V. Tindelis (1484-1536) ir H. Latimeras (1485 – 1555) sugebėjo įgyvendinti naujoves, kurios leido formuotis demokratiškai studentijai, o į ją galėjo įsilieti ir trečiojo luomo atstovų.

Kai kurie universitetai tapo Atgimimo idėjų centrais. Iš pradžių tai buvo Italijos universitetai (Padujos, Pavijos, Florencijos, Milano, Romos). Nacionalinių literatūrų kūrėjų (Dantės, Bokačio, Petrarkos) veikiamos šviesuomenės aistra tapo Antikos kultūra ir menas.

Naujojo švietimo citadėle virto Paryžiaus universitetas., kur buvo studijuojama ne tik lotynų kalba ir romėnų literatūra, bet ir graikų kalba (nuo 1458). XVII a. penktajame dešimtmetyje prancūzų universitetų programose atsiranda R. Dekarto veikalų. Keičiasi istorijos ir geografijos dėstymo metodai. Vietoj fantastiškų ir anekdotiškų aiškinimų pradedama remtis tyrimų ir atradimų duomenimis. Žymiausios humanistinės mokyklos laipsniškai išaugo į universitetus (pvz., Strasbūro universitetas išaugo iš gimnazijos, paskui tapusios Šturmo akademija).

Mėgstamos didaktikos priemonės buvo įvairios varžybos: porų, grupių, klasių, senių (dekurionų) ir pan.

XV –XVI a. toliau plito universitetų tinklas. XV a. jų buvo 80, o XVI a. – jau 180. Daugėjo ir studentų pačiuose universitetuose. Pvz., Liuveno universitete 1426-1485 metais kasmet studentų įsiregistruodavo apie 310, o po šimto metų - jau 622. Salamankos universitete 1600 m. pirmą dešimtmetį kasmet įsiregistruodavo daugiau kaip 6 tūkst. studentų.

  • Microsoft Word 556 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (10193 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lika
  • Pedagogikos istorija
    10 - 3 balsai (-ų)
Pedagogikos istorija. (2012 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/pedagogikos-istorija.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 04 d. 02:07
×
112 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo