Pedagogikos istorijos egzaminas


1918 neprikausomos Lietuvos švietimo sistemos kūrimas ir pagrindiniai bruožai. Maceina ir Šalkauskis. Okupacijos periodas. Paminėti kas dirbo tuo metu pavardes. Svarbiausi bruožai. Idealogizacija. Atkurtos Lietuvos švietimo etapai , strategijos , paminėti dokumentu pavadinimus , programas. Europa 20 amžiuje. Fašizmas ir bolševizmas. Paminėti naujas kryptis , 3 skirtingas apibūdinti.

Tai pedagogikos, kaip eksperimentinio mokslo, tiriančio ugdymo procesą, atsiradimo ir įtvirtinimo laikotarpis. Atsirado ir žlugo trys ideologinės pedagogikos srovės. Visos jos rėmėsi klaidingomis prielaidomis apie valstybės, nacijos ir proletariato vadovavimą žmogaus asmenybei. Fašizmo pedagogika (žmogus aukojamas valstybės interesams). Bolševizmo pedagogika (proletariato diktatūrai). Pragmatine, laisvojo ugdymo, veiksmo, naujo ugdymo ir t.t. Pragmatinė pedagogika - ši pedagogikos kryptis grindžiama pragmatizmo filosofija. Pagrindinė pragmatinės pedagogikos idėja – darbas yra mokymo (ir viso ugdymo) centras ir pagrindas. Auklėjimas turi remtis paveldimumu ir išplaukti iš vaiko interesų bei praktinio patyrimo. Naujojo ugdymo pedagogika - pagrindinė idėja – organizuojant praktinį rengimą, ugdyti aktyvų, savarankišką, gerai parengtą gyvenimui žmogų.

  • Sociologija Konspektas
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (507 žodžiai)
  • Greta
  • Pedagogikos istorijos egzaminas
    10 - 6 balsai (-ų)
Pedagogikos istorijos egzaminas. (2015 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/pedagogikos-istorijos-egzaminas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 12:24
×