Pedagogikos raida Lietuvoje


Lietuvoje Bendrosios ir inovatyviosios pedagogikos savarankiškas rašto darbas. Pedagogika. Kas tai. Bendrieji pedagogikos tikslai. Praktiniai pedagogikos tikslai. Pagrindiniai pedagoginės istorijos uždaviniai. Pedagogikos raida Lietuvoje. Visų lygių pirmosios mokyklos Lietuvoje , jų įkūrimo aplinkybės , datos. Pedagogikos raidos šaltiniai.


Vieni iš pirmųjų pedagoginių idėjų autorių – Konfucijus, Platonas, Aristotelis, Herbartas, Ušinskis bei kt. pedagogai yra iškėlę nemažai naudingų pedagoginių idėjų, kurių kritiškas studijavimas padeda ugdyti pedagoginį mąstymą.

Nėra žinių, kad iki XIV a. Lietuvoje būtų veikusios mokyklos. Mokyta, auklėta bei fiziškai lavinta, matyt, namuose ir lauke per karines pratybas. Ugdymas buvo šeimos ir bažnyčios rankose. Krikščionybės įvedimo Lietuvoje proga 1387-1388 m. Vilniuje buvo pastatyta katedra. Prie tokių bažnyčių būdavo steigiamos vadinamosios katedros mokyklos. 1397m. dokumentuose tokia mokykla jau minima. Ji buvo bažnytinė, skirta katekizmo mokymuisi. Katedros mokykla turėjo privilegiją, jog čia nebus steigiama jokia kita mokykla. Tik XVI a. pradžioje šioje mokykloje imta plėsti bendrojo lavinimo turinį, dėstyti retoriką, muziką.

Pradinis švietimas Lietuvoje buvo įgyjamas kelių tipų parapinėse, privačiose viešose bajorų steigiamose mokyklose, didelių miestų savivaldybės išlaikomose mokyklose, namuose, pas cechų meistrus, kur buvo išmokstama ne tik amato įgūdžių, bet ir kalbų bei rašto. XVI a. – XVIII a. pr. Lietuvoje buvo daugiausia parapinių mokyklų.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (855 žodžiai)
  • Kolegija
  • Greta
  • Pedagogikos raida Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Pedagogikos raida Lietuvoje. (2019 m. Rugpjūčio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/pedagogikos-raida-lietuvoje.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 11 d. 05:28
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!