Pedagoginė etika ir pedagogo profesija


Pedagogo etika. Pedagogu etika. Pedagogo profesija ir pedagoginė etika. Pedagogines etikos svarba pedagogo veikloje. Ese po pedagogika. Etika pedagoginė. Ese etikos aspektu. Etika ir pedagogas. Pedagoginė etika administracija. Profesine etika pedagogams.

Pedagogo profesija ir pedagoginė etika.

Pedagoginė profesija ir pedagoginė etika - tai du artimai tarpusavyje susiję aspektai, kurie negaliu nbūti atsiejami vienas nuo kito. Šioje ese norėčiau apžvelgti esamus nusitovėjusius nuo senų laikų požiūrius į pedagoginį darbą ir pabandyti parodyti kaip viskas yra ištikrųjų, bei kokia visuomenės nuomonė turėtų būti apie pedagogus kurie ugdo jų atžalas ir leidžia tolesniu gyvenimo keliu.

Pirmiausia ką norėčiau apkalbėti tai visuomenės nusitovėjusi nuomonė, kad pedagogas tas kuris ugdo vaiką yra atsakingas už vaiko visus pasiekimus, kad pedagogas privalo išmokyti vaiką viską, net ir tokius dalykus kaip sėdėjimą ant puoduko. Bet tada kyla klausimas kas lieka tėvams? Nejaugi tėvai yra tik tam, kad vaikus užaugintų iki darželio amžiaus ir jį ten paliktų svetimam žmogui kuris viską išmokytų. Na, manau, kad tai nėra teisinga, nes tėvai tokiu požiūriu praranda ryšį su vaikais ir dižiausią džaigsmą rūpintis savo atžala ir matyti kiekvieną jo pasiekimą. Auklėtojas - pedagogas atsako už vaiko kompetencijų lavinimą, bet ne už viską ką tėvai krauna jiem papildomai ant pečių.

Pedagogo bendravimas su tėvais turi būti atviras ir konkretus, tokiam atvejui atsitikus turi būti kalbama, su tėvais, kad jie atkreiptų į šią situaciją dėmesį ir viską padėtų išspręsti bendromis jėgomis. Šios dvi šalys yra abipusiškai atsakingos už vaikų auklėjimą ir pedagogas turi rasti ryšį su vaikų tėvais. Tėvai turi žinoti, kad mokytojas bendraudamas su tėvais, vertina vaikų pasiekimus ir nesėkmes, kad nuo tėvų bendravimo su vaikais daug kas atsispindi vaikų elgesyje, pažangoje, bendravime su bendraamžiaias. Labai blogai kai tėvams pabrėžiamos tik blogosios vaikų savybės, nes tėvams kyla nusivylimas vaiku ir jis vaiką pradeda vertinti iš blogos pusės.

  • Pedagogika Esė
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (654 žodžiai)
  • Universitetas
  • Milda
  • Pedagoginė etika ir pedagogo profesija
    10 - 1 balsai (-ų)
Pedagoginė etika ir pedagogo profesija. (2012 m. Vasario 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/pedagogine-etika-ir-pedagogo-profesija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 17:57
×