Pedagoginė praktika globojant mentoriui - praktika


Pamokos fragmentų su mentoriumi vedimas. Mokinio bendrųjų ugdymo kompetencijų nustatymas. Literatūra.


Praktikos metu su mokytoja parengėme detalų pamokos planą:

Kęstutis Urba „ Knygų valandos“ skaitiniai 7 klasei, antroji knyga, 2008 Šviesa.

Šią pamoką mes skirsime pasakos su labai įdomiu pavadinimu nagrinėjimui – „Kosmonautas“. Nukeliausime į ateitį ir bandysime įsijausti į berniuko, kuris labai norėjo tapti kosmonautu vaidmenį.

Panagrinėkite 1 ištrauką, kurioje keturiolikmetis veikėjas (atkreipkite dėmesį: jis yra ir pasakotojas) tyrinėja tėvo lagaminėlį. Kurios detalės, daiktai, ypač būdingi fantastinei literatūrai, čia vaizduojami? Kodėl berniukas visa tai daro slapta? Ką iš tų poelgių galime spręsti apie šį veikėją, jo požiūrį į tėvo gyvenimo būdą?

Kokius mūsų akimis fantastiškus buities stebuklus pamini Bredleris? Turėtumėte rasti jų bent penkis. Ar visa tai – gryna fantastika, ar... galimybė?

Tėvas žuvo skrisdamas į Saulę. Ar šitoje liūdnoje pabaigoje jaučiate kokią nors užuominą, potekstę? Paaiškinkite.

Kokią nuotaiką pajutote iš pirmųjų „Kosmonauto“ epizodų? Kokia šeimos situacija juose atsispindi? Kaip suvokėte mamos būseną?

Apsakymas „Kosmonautas“ įdomus ne tik fantastine išmone, bet ir savo nuotaika, veikėjų paveikslais, tarpusavio santykiais. Kaip dabar, perskaitę visą kūrinį, supratote mamos santykį su tėčiu, jo gyvenimo būdu? Dar sykį perskaitykite tuos epizodus.

Kokie tėvo ir Dago ryšiai? Kodėl tėvas prašo sūnų nebūti kosmonautu? Kodėl jis pats neatsisako šios profesijos?

Apsakymo veiksmas vyksta ateityje. Tai galima spėti iš daugybės mums net neįsivaizduojamų fantastinių dalykų. Pvz.: verandos durys pačios atsidaro pažinusios šeimininką, lova niūniuodama linguodavo, į miestą skraido malūnsparniu...

Automatiniai kepėjai, patarnautojai bei robotai valytojai apimti elektrinio snaudulio, meteoritų dulkės, kometų uodegos molio kruopelytės... Berniukas visa tai daro slaptai, nes nenori, kad tėtis ir mama pamatytų jį besidomintį šiais dalykais. Kadangi mama neprijaučia šiai tėčio profesijai. Berniukui labai patinka tėčio darbas, jis begalo domisi kosmosu.

Mama labai prieš tokį tėčio gyvenimo būdą, jinai vis stengėsi jį susigrąžinti, bet veltui. Dabar mama tiesiog laiko tėtį mirusiu, nes jai taip lengviau, sako mažiau skauda...

Veiksmas vyksta namų aplinkoje, kieme, sode, kuo arčiau žemės. Artimoje ir šiltoje aplinkoje, kuri tarsi varžosi su kita aplinka – kosmosu.

Tėvas nenori, kad Dagui atsitiktų taip kaip jam. Kaip jis būna žemėje, nori keliauti į kosmosą, kai būna kosmose nori į žemę. Jis tiesiog nebegali būti nei be vieno, nei be kito.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2428 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jolita
  • Pedagoginė praktika globojant mentoriui - praktika
    10 - 1 balsai (-ų)
Pedagoginė praktika globojant mentoriui - praktika. (2018 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/pedagogine-praktika-globojant-mentoriui-praktika.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 03 d. 15:29
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo