Pedagoginė praktika globojant mentoriui referatas


Vytautas Tamulynas. Pedagoginė praktika globojant mentoriui edukologijos užduotys. Pamokos fragmentų su mentoriumi vedimas. Užduoties savirefleksija. Mokinių bendrųjų ugdymo si kompetencijų nustatymas. Istorijos pamoka Mokėjimo mokytis kompetencijos požymiai. Pažinimo kompetencijos požymiai. Geografijos pamoka Mokėjimo mokytis kompetencijos požymiai. Anglų kalbos kalba Mokėjimo mokytis kompetencijos požymiai. Mokinio bendrųjų kompetencijų nustatymo analizė ir išvados. Atsiliepimai apie renginį. Biblioteka – informacinis centras. Naudota literatūra.

Pedagoginę praktiką, globojant mentoriui, atlikau Petro Vileišio progimnazijoje. Praktikos metu pirmoji mano vesta pamoka septintokams buvo ,, Senovės Egipto kultūra‘‘. Rengdamas pamokos planą stengiausi atkreipti dėmesį į mokymosį programą, kuri buvo patvirtinta mokyklos direktoriaus. Mentorius man padėjo sudaryti pirmąjį pamokos planą, nes klasėje ne visi mokiniai buvo vienodo mokymosi lygio, todėl ir planą reikėjo sudaryti lankstesnį pagal klasę. Septintokų klasė kuriai aš vedžiau pamoką keletas mokinių buvo motyvuoti, kurie norėjo mokytis bei rodė iniciatyvą. Klasėje buvo ir nemuotivuotų mokinių, tačiau jų buvo keli, kuriems buvo sunkiau išlaikyti dėmesį bei du mokiniai kurie mokėsi pagal spec. programą. Likusius mokinius buvo sunkiau prakalbinti, nebuvo linkę domėtis, nenorėdavo atlikinėti mokytojo pateiktų užduočių. Dėl išvardintų priežasčių buvo stengiamasi mokinius sudominti, įtraukti į mokymosi procesą taikant daug įvairių mokymosi metodų, kuriuos man patarė mentorius.

Su mentoriumi sutarėme, kad pamokas pradėsiu vesti savarankiškai, o mentorius stebės tam, kad galėtų pakuomentuoti klaidas. Pirmoje pamokokje buvo pateikta vaizdinė medžiaga pagal kurią buvo pateikti klausimai bei du dideli rašytiniai šaltiniai, kuriuos parengiau. Pamokos pabaigoje apibendrinau pamokos metu išmoktą medžiagą žodžiu, stengiausi padaryti vadinama ,,minčių lietų‘‘.

Ruošdamasis vesti pamoką, stengiausi atsižvelgti į pamokoje iškeltus tikslus ir uždavinius bei kokias žinias ir gebėjimus mokiniai galės įsisavinti, kad mano destoma pamoka būtų kuo tikslingesnė. Mokiniams stengiausi pabrėžti svarbesnius faktus, šaltinius, bandžiau mokiniams tokia informaciją pateikti gyvenimiškai jų gyvenimo atvejais, emocijomis bei išgyvenimais. Išdėstęs mokiniams temą ir siekdamas užtvirtinti jų žinias parodau filmuką iš įdomiosios istorijos, tam kad jie įsisvaizduotų, ir turėtų geresnę nuovoką. Pamokos pabaigoje, mokiniams liepiu žodžiu atsakyti į mano klausimus, kurie buvo pateikti knygoje. Tokiu būdų siekiama užtvirtinti išgirstą informaciją bei skatinamas darbas su garsiniais šaltiniais. Mokiniams daviau šaltinius su Egiptiečių raštu bei papročiais, taigi mokiniai gavę medžiagą ramiai ir kantriai skaitė bei į juos atsakinėja, paskui buvo palikta laiko pasitikrinti bei papildyti vienas kito atsakymus, aš tuo tarpu pataisydavau ir paaiškindavau atsakymus, kad mokiniai susidarytų aiškesnį vaizdą bei jeigu mokiniai atsakydavo į klausimus nepilnai ar neteisingai. Atsakius taip į pirmąjį šaltinį man keliais žodžiais apibendrinus mokinių atsakymus, mokiniams daviau panašų šaltinį liepiau perskaityti ir atsakyti į mano klausimus. Atsakius į visus klausimus, atliekamas trumpas apibendrinimas – minčių lietus, mokiniai sako mokytojui ką jie naujo sužinojo šią pamoką.

Pamokos fragmentas buvo pravestas pasirinkus aktyvaus mokymosi metodus ir mokymosi bendradarbiaujant metodus, pamokos tikslas buvo skatinti tiek savarankišką darbą tiek darbą grupėse. Per savo pamokas daugiausiai stengiausi naudoti šiuos savo paminėtus metodus beveik per visas pamokas. Vesdamas pamokas pastebėjau, jog mokiniams žymiai geriau įsisavina informacija, kai yra rodoma filmuota medžiaga, skaidrės, diskutuojama, žaidimo principu, daiktai ir pan. Vesdamas tokio tipo pamokas atkereipiau dėmesį, jog mokinių imant visos klasės lygiu padidėjo. Stipriausi bei silpniausi klasės mokiniai atlikinėjo užduotys, nebuvo didelių nukrypimo, viskas vyko pagal parengtą pamokos planą, pasirinktos užduotys atitiko pamokos tikslus bei uždavinius mokiniai tikrai įsisavino temos medžiagą ir buvo paskatinti aktyviai toliau dirbti.

Vesdamas pamokas labiausiai jaudinausi, kad neužteks pamokos laiko, nes informacijos mokiniams išdėstyti norėjosi lėčiau ir aiškiau, todėl kaip ir minėjau dėl pamokos laiko planavimo, buvo kartais nesklandumu, todėl sudarinėdamas pamokos planą, nurodydavau ir laiką. Pamokas stengiausi daryti kuo lengvesnes, tačiau skatinau daugiau mąstyti, kad mokiniai gerai atsakytų ir įsisavintų atsakymus ir pamokos pabaigoje viska apibendrindavome. Nepaisant rūpesčių, pamokos laiko atžvilgiu susitvarkiau gerai, su mokiniais buvo spėta atlikti visas užduotis ir prisiminti dienos įgytas naujas žinias. Klasėje drausmė buvo pavyzdinga, nes man pavyko ją suvaldyti, kadangi mano kalbėjimas garsus ir aiškus tonas mokiniams buvo suprantamas, todėl klasėje su triukšmų rūpesčių nekilo.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (4168 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vita
  • Pedagoginė praktika globojant mentoriui referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Pedagoginė praktika globojant mentoriui referatas. (2016 m. Sausio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/pedagogine-praktika-globojant-mentoriui-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 19:41
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo