Pedagoginės pagalbos planas vaikui, turinčiam mokymosi sutrikimą dėl atminties sutrikimo


Pedagogikos analizė. Vaiko charakteristika. Šeimyninė padėtis. Mokinio sutrikimų priežastys. Mokinio gebėjimai ir sunkumai. Darbo būdai , kuriuos reikia taikyti dirbant su vaiku turinčiu mokymosi sutrikimą dėl atminties sutrikimo. Darbo santrauka.


Saulė yra vidurinysis vaikas šeimoje, turi vyresnę sesrį 16 metų ir jaunesnį brolį 5 metų. Mergaitė gyvena išsiskyrusioje šeimoje. Turi patėvį, tačiau savaitgalias visada susitinka su tėčiu. Šeimoje jai yra skiriama daug dėmėsio, su ja užsiima vyresnė sesuo, taip pat auklė, kuri ateina kai tėvai negali likti namuose su ja ir nėra jokio kito suaugusio, kuris galėtu su ja pasilikti. Šeima visada gyveno vienoje vitoje, niekada nesikraustė. Mamos teigimu mergaitė nėra patyrusi jokių sukrėtimų, kurių pasekoje mergaitė galejo įgyti sunkumų.

Daugiau kalbėtis su mokine ir išsiaiškinti, kokių jos nuomone, sunkumų ji patiria, kokių gebėjimų turi. Sudaryti sąlygas įgytus gebėjimus pritaikyti atliekant su mokinės interesais, hobiu susijusias užduotis. Sudaryti galimybę mokiniei pasirinkti veiklą. Stengtis pagirti vaiką ir pabrėžti jos laimėjimus. Kuo dažniau stengtis vertinti mokinės veiklą.

Mažinti mechaniškai įsimenamos informacijos kiekį (reiklauti išmokti tik svarbiausius faktus, sąvokas, datas, objektus, dalį eilėraščio).

Stengtis kuo daugiau remtis mechanine atmintimi (naudoti siurprizus, paskatinimus, orientuotis į mokinio interesus, pomėgius)

Skatinti susidaryti pasakojimo planą, leisti juo naudotis atsakinėjant

  • Pedagogika Analizės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Eglė
  • 5 puslapiai (805 žodžiai)
  • Pedagogikos analizės
  • Microsoft Word 16 KB
  • Pedagoginės pagalbos planas vaikui, turinčiam mokymosi sutrikimą dėl atminties sutrikimo
    10 - 6 balsai (-ų)
Pedagoginės pagalbos planas vaikui, turinčiam mokymosi sutrikimą dėl atminties sutrikimo. (2015 m. Spalio 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/pedagogines-pagalbos-planas-vaikui-turinciam-mokymosi-sutrikima-del-atminties-sutrikimo.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 16:26