Pedagoginės, psichologinės, socialinės pagalbos teikimas mokiniams


Socialinės pagalbos teikimas bendrojo lavinimo mokyklose. Socialines pagalbos samprata. Socialines pedagogines pagalbos teikimas. Socialinės pedagogikos samprata. Socialinės pagalbos teikimas mokykloje. Pedagogine pagalba mokymosi sunkumus patiriantiems vaikams skaidres. Socialines pedagogines pagalbos teikimas diplominis. Pagalbos vaikui samprata. Psichologine pagalba. Socialinė pagalba mokiniui.

Pedagoginės, psichologinės ir socialinės pagalbos mokiniams teikimo ypatumai. Pagalbos mokiniams teikimo ypatumai. Pagalbos samprata ir moksleivių sunkumus įtakojantys veiksniai. Psichologinė pagalba. Pedagoginė pagalba. Socialinė pagalba. Socialinės, psichologinės ir pedagoginės pagalbos teikimo ypatumų bendrojo lavinimo mokykloje anketinis tyrimas.

Pagalbos teikimas – tai bendrų pastangų, palaikymo ir patarnavimo, teikiamų pavieniams ugdytiniams ar jų grupėms sistema, kurios pagalba siekiama padėti jiems nugalėti ar palengvinti gyvenimo sunkumus, sustiprinti socialinį statusą ir pagerinti gyvenimo lygį, padėti adaptuotis visuomenėje (7, 21p. ).

Mokykloje teikiama psichologinė, pedagoginė ir socialinė pagalba. Pagal Lietuvos respublikos įstatymus (12).

Psichologinės pagalbos paskirtis – padėti mokiniui atgauti dvasinę darną, gebėjimą gyventi ir mokytis. Ši pagalba yra skirta asmenybės ir ugdymosi problemų turinčiam mokiniui, visuotinai teikiama pagalbos teikėjams bendradarbiaujant su mokinio tėvais (globėjais, rūpintojais) ir mokytojais, juos konsultuojant.

Socialinės pedagoginės pagalbos paskirtis – padedant vaikui įgyvendinti jo teisę į mokslą, užtikrinti jo saugumą mokykloje: šalinti priežastis, dėl kurių vaikas negali lankyti mokyklos ar vengia tai daryti, sugrąžinti į mokyklą ją palikusius vaikus, kartu su tėvais (globėjais, rūpintojais) padėti vaikui pasirinkti mokyklą pagal protines ir fizines galias ir joje adaptuotis. Mokykla, teikdama mokiniui socialinę pedagoginę pagalbą, bendradarbiauja su socialinę pagalbą teikiančiomis tarnybomis, sveikatos priežiūros ir teisėtvarkos institucijomis ir konsultuoja mokinio tėvus (globėjus, rūpintojus) ir mokytojus. Socialinės pedagoginės pagalbos teikimą vaikui ir mokiniui reglamentuoja vyriausybės arba jos įgaliotos institucijos patvirtinti socialinės pedagoginės pagalbos teikimo bendrieji nuostatai.

  • Microsoft Word 73 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (3798 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaiga
  • Pedagoginės, psichologinės, socialinės pagalbos teikimas mokiniams
    9 - 1 balsai (-ų)
Pedagoginės, psichologinės, socialinės pagalbos teikimas mokiniams. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pedagogines-psichologines-socialines-pagalbos-teikimas-mokiniams.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 05:42
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo