Pedagoginės veiklos savianalizė


Psichologijos užduotys pedagogin4s veiklos savianalizė. Konfliktinė situacija pamokoje. Teigiamos emocinės atmosferos kūrimas. Asistavimo su vaikais refleksija psichologiniu sveikatos edukaciniu aspektais.


Mokinių pažinimas. Būtina pažinti mokinį pažinti, jo nesmerkti , neskubinti dirbant kantrybės reikalaujančių užduočių. Mokytojo asmenybė, gebėjimai labai reikšmingi ,tačiau ir mokytojo dalykinės žinios svarbios ir reikšmingos. Mokytoja nuolat atnaujina metodologines, teorines žinias, profesinius mokėjimus, geba numatyti tikslus, analizuoti, kritiškai mąstyti ir spręsti problemas. Pasak K. Poškaus (1986 p. 65), mokytojo dalykinis pasirengimas: „ bendrasis mokslinis pasirengimas – išmanymas bendrųjų ir specialiųjų dalykų.

Mokytojos asmeninės savybės – atvirumas naujovėms, kūrybiškumas, bendradarbiavimo įgūdžiai ir pasiryžimas nuolat atnaujinti savo žinias – yra ir profesinės sėkmės prielaida.

Mokytoja domisi šiuolaikine kultūra, bendrauja su augančiąja karta, rūpinasi jos ateitimi, siekia perteikti vaikams kultūrines vertybes, ugdyti visapusiškai harmoningą ir brandžią asmenybę, būti pavyzdžiu, gebėti daryti įvairų (emocinį, praktinį ir kt.) poveikį mokinių veiklai. O tam reikia turėti ne tik psichologinių, pedagoginių ir kt., bet ir dalykinių žinių. A. Kregždė (1990, p. 13) rašė: „Mokytojo dalykinės žinios yra tik instrumentas, bet dar ne muzika.

Mokytoja atėjusi į klasę šypsosi ,visada puikios nuotaikos. Jeigu mokinys be nuotaikos, mokytoja paklausia kas nutiko ,kodėl liūdnas. Mokytoja supyksta ,tačiau mokiniams duodama pastabas nekeičiant balso tembro ,neišgąsdinant vaikų. Klasę suvaldo taktiškai ir ramiu tonu. Pirmoje lietuvių kalbos pamokoje mokytoja prašo paskaityti knygelę, kurią turėjo paskaityti namuose .Vėliau yra rašomas diktantas. Trims vaikams sunkiai sekasi savarankiškai rašyti, mokytoja paprašo manęs ,kad padėčiau parašyti, padiktuočiau skiemenimis ar pavienėmimis raidelėmis .Kviečia prie lentos.

Konfliktinė situacija pamokoje Mokytoja puikiai išmano vaikų psichologiją .Jeigu mato ,kad klasėje įvyks konfliktas geba ramiai nuraminti mokinius, kad visi liktų patenkinti tačiau ,kartais matosi kad sunku mokytojai išlikti taktiškai, tačiau ji išlieka iki pamokos pabaigos rami ir maloniai nusiteikusi.

  • Microsoft Word 396 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1541 žodžiai)
  • Universitetas
  • Irma
  • Pedagoginės veiklos savianalizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Pedagoginės veiklos savianalizė. (2020 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/pedagogines-veiklos-savianalize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 30 d. 01:27
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo