Pedagoginio poveikio būdai ir jų taikymo sąlygos


Pedagoginio poveikio būdai ir jų taikymo sąlygos. Sąvokos samprata. Pedagoginio poveikio būdų grupės. Pačių pedagoginio poveikio būdų yra daug. Pedagoginio poveikio būdų taikymo sąlygos. Literatūra.


Pasitikėjimas rodomas auklėtiniams duodant tam tikrų įpareigojimų. Įpareigojimai turi būti įdomūs, atitikti auklėtinių jėgas, žadinti savigarbos jausmą („Būk malonus - pasirenk, rytoj vadovausi pramankštai tu", „Šį prietaisą saugoti skiriu tau", „Tikiu, gėdos nepadarysi" arba „Aš žinau, ši užduotis tau atrodo sunki, bet tikiu, kad tu ją atliksi". Pasitikėjimas džiugina auklėtinius, skiepija jų atsakomybės jausmą, pareigingumą, iniciatyvumą žadina naujus veiklos motyvus: norą pateisinti pasitikėjimą, parodyti savo išradingumą ir pan. Šie motyvai savo ruožtu ugdo valią, aktyvumą, ryžtingumą.

Patarimas. Remdamasis savo pedagogine patirtimi, treneris pataria vieną ar kitą dalyką („Aš tavo vietoje nemesčiau akademijos", „Manau, kad tau dar reikėtų pažaisti dubleriu komandoje", „Aš nedraugaučiau su rūkančiais ir geriančiais vaikinais"). Patariant reikia laikytis tokių reikalavimų: patarimas turi būti korektiškas; prieš patariant reikia įsitikinti, ar patarimas bus palankiai priimtas; reikia būti įsitikinusiam, kad auklėtinis nepriekaištaus, jeigu jam nepavyks įgyvendinti patarimo. Tačiau patarimai turi būti labai pamatuoti ir nedviprasmiški, kad vėliau atsakomybė už sprendimus nebūtų perkelta treneriui („Taigi jūs taip patarėte (sakėte, nurodėte ir pan.), treneri").

Įtikinimas yra vienas iš labiausiai paplitusių pedagoginio poveikio būdų. Auklėtinis įtikinamas, kad reikia elgtis būtent taip, o ne kitaip. Pateikdamas pavyzdžių, treneris atkreipia auklėtinio dėmesį tiek į jo paties, tiek į kitų žmonių gyvenimo patirtį ir sudaro sąlygas rasti geriausią išeitį iš konkrečios padėties. Jis turi vengti vienpusiškumo ir moralizavimo, nes prie to priprantama ir nereaguojama. Įtikinėdamas treneris turi būti nuoširdus, aistringas, mokėti uždegti auklėtinį, kad šis įsigeistų pats ką nors daryti. Šio poveikio efektyvumas priklauso nuo trenerio autoriteto, gebėjimo savo nuoširdumu, aistringumu, principingumu veikti auklėtinių jausmus.

  • Pedagogika Skaidrės
  • MS PowerPoint 116 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (2449 žodžiai)
  • Deividas
  • Pedagoginio poveikio būdai ir jų taikymo sąlygos
    10 - 5 balsai (-ų)
Pedagoginio poveikio būdai ir jų taikymo sąlygos. (2016 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/pedagoginio-poveikio-budai-ir-ju-taikymo-salygos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:18
×