Pėdsakų išryškinimo metodai naudojant cheminius reagentus


Įvadas. Literatūros apžvalga. Tikrieji tirpalai, zoliai ir geliai. Zolio-gelio metodas. Skenuojanti elektroninė mikroskopija (SEM). IR spektroskopija. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Tyrimo metodai. Eksperimentinė dalis. Darbo rezultatai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Pastoruoju metu katalizatoriaus, adsorbcinių medžiagų, superlaidininkų, plonasluoksnių medžiagų gamybai vis dažniau naudojamas zolio-gelio metodas. Zolis – gelis proceso metu gaunamos medžiagos naudojamos įvairiuose pramonės srityse, tokiose kaip aktyviųjų elektronikos ir optikos elementų, dregmės ir dujų jutiklių gamyboje ir t.t. Pagrindinis šio proceso privalumas yra tai, kad galima gauti medžiagas, kurių cheminė sudėtis tiksliai atitiks norimą. Todėl, šis metodas plačiai taikomas polisiloksano medžiagų gamyboje. Kaip pradines medžiagas naudojamos silicio alkoksijunginiai (tetraalkoksisilanai ir kiti silicioorganiniai junginiai), kurie po vandens įvedimo, esant katalizatoriui, dalyvauja polikondensacijos reakcijoje. Tokiu budu, gauti geliai po tam tikro apdorojimo, virsta aero- arba kserogeliu, turinti polisiloksano ryšių karkasą.

Šiuo metu labai aktualus klausimas yra vandens valymas nuo sunkųjų metalų priemaišų. Mes savo darbe, nusprendėme sintezuoti, modifikuoti ir ištirti membranos paviršiuje polisiloksano sluoksnį, nes tokios membranos galima taikiti vandens valymui, o šis sluoksnis gal but pagerins membranos adsorbcines savybes.

Tirpalas, sudaritas iš molekulies dydžio dalelių (10-10 nm) vadinamas tikeasis tirpalas. Vienai medžiagai pasiskirsčius kitoje smulkių dalelių pavidalu, gaunama dispersinė sistema.

Geliacija – zolio sustingimas – zolio vertimas geliu.[3]

Vystantis nanotechnologijoms, atrasta daug fizikinių ir cheminių metodų, kuriais gaunamos silicio nanodalelės. Jis grynas, gaminamas iš natūralaus mineralinio silicio dioksido (kvarco, kristobalito). Reguliuojant reakcijos mechanizmą, susintetinamos norimo dydžio dalelės, iš kurių gaminamos nanokompozicinės medžiagos, plačiai naudojamos medicinoje, optikoje, katalizėje.

Populiariausias sintezės metodas, kuriuo lengviausia švelniomis sąlygomis gauti grynus ir homogeniškus produktus, yra zolių-gelių metodas [4]. Todėl musu darbe silicio dioksido nanodalelės buvo susintetintos zolių-gelių metodu.

Katalize gali buti rugstine, arba bazine. Rūgštinės (su CH3COOH, HCl) arba bazinės (su NH3, NH4OH, KOH) katalizės metu hidrolizuotas silicio alkoksidas virsta koloidiniu silicio dioksidu. Iš jo susiformuoja silikagelis. Išdžiūvęs ir sukietėjęs silikagelis gali būti sutrupinamas į silicio miltelius.

Silicio dioksido struktūrą sudaro siloksano tilteliai Si-O-Si. Jie susiformuoja kondensacijos/polimerizacijos metu tarp silanolio grupių, arba tarp silanolio ir etoksi grupių. Silicio dioksido dalelių formavimąsis gali būti suskirstytas į dvi dalis: užsimezgimą ir augimą. Monomero įvedimas ir kontroliuojama agregacija apibrėžia dvi silicio dioksido augimo mechanizmo stadijas. Monomero įvedimo stadija [5]: įvykus pradinei užuomazgai, įvedamas tam tikras kiekis hidrolizuoto polimero. Taip auga pradinė dalelė. Agregacijos stadija [6]: reakcijos metu pakartotinai įvyksta pradinės užuomazgos, taip formuojasi dimerai, trimerai ir dar didesnės dalelės.

Tam kad gauti modifikuotas dangas i polisiloksano sluoksni ivedamas modifikatorius (daznai naudojami amino junginiai). Modifikavimo schema pateikta 3 paveiksle.

  • Chemija Analizė
  • Microsoft Word 16548 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (2677 žodžiai)
  • Mokykla
  • Artiomas
  • Pėdsakų išryškinimo metodai naudojant cheminius reagentus
    10 - 7 balsai (-ų)
Pėdsakų išryškinimo metodai naudojant cheminius reagentus. (2015 m. Rugsėjo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/pedsaku-isryskinimo-metodai-naudojant-cheminius-reagentus.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:51
×