Peer 2 Peer tinklai ir jų galimybės


P2P tinklo savoka. Pagrindiniai P2P veikimo principai. P2P architektūros modeliai. P2P keitimosi failais tinklai. „Gnutella“ tinklas. „BitTorrent“ tinklas. „Direct Connect“ tinklas. „Freenet“ tinklas. „EDonkey“ tinklas. „Napster“ tinklas. Interneto Telefonija. Internetinės telefonijos naudojami sujungimo ir valdymo protokolai. Interneto telefonijos naudojimo tipai. Interneto telefonijos programos. „Bitcoin“ - Virtuali valiuta P2P tinkle. Kaip veikia „Bitcoin“ tinklas? „Bitcoin“ pranašumas lyginant su kitomis mokėjimo priemonėmis?

Visi žmonės Lietuvoje puikiai žino kas yra P2P - bet koks tinklas, kuriame keitimasis resursais vyksta tiesiogiai tarp vartotojų. kuris suteikia galimybę sparčiai dalintis failais tarp vartotojų. P2P reiškia, kad žmonės failus siunčiasi vieni iš kitų, nėra jokio tarpinio serverio, kuriame tie failai būtų saugomi. Tai leidžia visą apkrovą tolygiai paskirstyti tarp pačių vartotojų ir nereikalingi galingi serveriai, o siuntimosi greitis priklauso nuo to, kiek ir kokio interneto greičio vartotojų turi jus dominantį failą. P2P tinklai geriausiai Lietuvoje bei visame pasaulyje žinomi kaip nelegalios programinės įrangos, muzikos, filmų ir kitų virtualių duomenų platinimo būdas, bet lygiai taip pat P2P tinklai panaudojami ir visiškai legaliems tikslams, pvz.: galima nemokamai platinti savo paties kurtą muziką ar programą, neišleidžiant daug pinigų serveriams, kuriuose tuos duomenis reiktų talpinti. Taipogi, P2P tinklai naudojami ne vien failų apsikeitimui, šiais tinklais galima siųsti garso duomenis internetu, bei naudoti virtualiam bendravimui (susirašinėjimui). Dar visai neseniai pradėjęs plistį internetinis fenomenas – decentralizuota virtuali valiuta – taip pat P2P tinklu paremta technologija. Tad šiame referate stengsiuosi aptarti įvairių P2P tinklų galimybes.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 458 KB
  • 2014 m.
  • 20 puslapių (4229 žodžiai)
  • Mantas
  • Peer 2 Peer tinklai ir jų galimybės
    10 - 10 balsai (-ų)
Peer 2 Peer tinklai ir jų galimybės. (2014 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/peer-2-peer-tinklai-ir-ju-galimybes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 06:14
×