Pelėsinio sūrio analizė


Darbo tikslai ir uždaviniai. Įvadas. Pelėsinio sūrio klasifikacija. Iš kur sūryje atsiranda pelėsis? Kokios medžiagos suteikia sūriui kvapą ir skonį? Pelėsinio sūrio pokyčiai skirtingomis aplinkos sąlygomis. Pelėsinio sūrio gamyba. Pelėsinio sūrio poveikis sveikatai. Istorija. Išvados. Šaltiniai.


Pelėsinio sūrio klasifikacija 2. iš kur sūryje atsiranda pelėsis? 3. kokios medžiagos suteikia sūriui kvapą ir skonį? 4. pelėsinio sūrio pokyčiai skirtngomis aplinkos sąlygomis5. pelėsinio sūrio gamyba6. pelėsinio sūrio poveikis sveikatai7. istorija.

Tikslai: Supažindinti su pelėsiniu sūriu ir jo savybėmis. Uždaviniai: Parengti cheminę pelėsinio sūrio ataskaitą. Įvertinti pelėsinio sūrio nauda ir žalą. Nurodyti galimus pelėsinio sūrio pakitimus skirtingomis sąlygomis.

Šią temą todėl, kad tai nėra kasdieniniame gyvenime dažnai naudojamas produktas. Jis dažnai vengiamas būtent dėl to, kad savo sudėtyje turi pelėsio, kuris (kaip kai kurie mano) yra kenksmingas. Pristatydamas šį darbą norėčiau parodyti, jog pelėsinis sūris yra ne tik ne kenksmingas, bet ir naudingas. Taip pat norėčiau pristatyti jo cheminę sudėtį bei parodyti, kas padaro šį sūrį tokiu unikaliu.

Pelėsis sūryje atsiranda į jį įdėjus grybo pelėjūno (Penicillium).   Grybas pelėjūnas, kuris yra naudojamas sūriuose, skirstomas į du tipus:   1. Penicillium roqueforti (naudojamas mėlynuosiuose sūriuose) 2. Penicillium camemberti (naudojamas Brie sūriuose) 1. Penicillium roqueforti 2. Penicillium camemberti.

Mėlynajame sūryje kvapą suteikia ketonai. Baltajame sūryje kvapą ir skonį suteikia laktonai.

Temperatūros poveikis. a) Pelėsinį sūrį veikiant aukšta temperatūra jis pradžioje išsilydo. Temperatūrai pakilus iki 90°C sūris pakeičia spalvą į šviesiai rudą – vyksta Maillardo reakcija bei karamelizacija.

  • MS PowerPoint 400 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (646 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jomantė
  • Pelėsinio sūrio analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Pelėsinio sūrio analizė. (2017 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/pelesinio-surio-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 25 d. 20:05
×