Pelnas ir gamybos kaštai skaidrės


Pelnas ir gamybos kaštai. Įvadas. Sąvokos. Gamybos kaštai. Trumpojo laikotarpio gamybos kaštai. Ilgojo laikotarpio gamybos kaštai. Ilgojo laikotarpio kaštai. Pelnas – ūkinės veiklos efektyvumo kriterijus. Pelningumo lūžio taškas. Sumažinus pastoviąsias išlaidas ar kintamąsias. Pelningumo lūžio taškas. Gamybos kaštų veikimas pelno atžvilgiu. Verslo planas. Veiklos sąnaudų apskaičiavimas. Išvados.

Pelnas ir gamybos kaštai ekonomikoje užima gana svarbią vietą. Gamybos kaštai yra svarbūs kiekvienoje įmonėje, kuri gamina vartojamąjį produktą, nes be jų nebūtų pagamintas nei vienas produktas, o be pelno įmonė paprasčiausiai žlugtų. Pelnas gaunamas tada, kai veiklos generuotos pajamos viršija tai veiklai sunaudotas išlaidas. Pasitaiko tokių atvejų, kai gamybos kaštai viršija pajamas. Savo darbe mėginsiu atsakyti į klausimus kokie veiksniai įtakoja tai, kad kaštų vertė viršija pajamas bei kaip išvengti šių problemų ir gauti didesnį pelną.

Pelningumo lūžio taškas sumažėjant išlaidomsKaip matoma antrame grafike, sumažinus išlaidas (pažymėta mėlyna tiese), naujasis pelningumo taškas persikelia į kitą vietą ir tokiu būdu sumažėja nuostolio tikimybė bei padidėja pelno „plotas“, kurį riboja pajamų bei išlaidų tiesių susikirtimas.

Gamybos kaštai ir pelnas yra du tarpusavyje labai susiję ir darantys vienas kitam įtaką ekonominiai veiksniai. Kartais nutinka taip, jog gamybos kaštai yra didesni už įmonės gautą pelna, todėl įmonė patiria nuostolį. Norint to išvengti, prieš įkuriant įmonę reikia sudaryti pelno bei įmonės veiklos sąnaudų lentelę, kuri padės įmonės savininkui apsispręsti kaip reikia elgtis kuriant įmonę, ir kaip tinkamai realizuoti visas savo pajamas, jog įmonė nepatirtų nuostolio bei ilgai ir sėkmigai gyvuotų.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 981 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (1241 žodžiai)
  • Jūratė
  • Pelnas ir gamybos kaštai skaidrės
    10 - 5 balsai (-ų)
Pelnas ir gamybos kaštai skaidrės. (2015 m. Kovo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/pelnas-ir-gamybos-kastai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:10
×