Pelningumo valdymo poveikio veiklos finansiniam stabilumui vertinimas


Įvadas. Pelningumo valdymo samprata ir esmė. Finansinės atskaitomybės dokumentai ir vertinimo rodikliai. Finansinės atskaitomybės dokumentai ir jų klasifikacija. Pagrindiniai vertinimo rodikliai. Uab "Feliūga" veiklos analizė ir jos vertinimas. Pelningumo ir mokumo rodiklių analizė. Horizontali ir vertikali balanso analizė. Išvados. Literatūra. Priedai.

UAB "Feliūga" veiklos sektorius - laivybos pramonė. Įmonės pagrindinė veikla - tai gamybos paslaugos vamzdynams, vamzdynų komponentams: jėgainėms, naftos ir chemijos, pakrantės ir laivų statybos projektams. Kadangi įmonės veiklos sfera yra daugialypė ir sudėtinga, jos veiklai užtikrinti būtina turėti atitinkamą žaliavų kiekį, naujausią gamybinę įrangą, išlaikyti darbuotojus bei nuolat kelti jų kvalifikaciją. Be to, siekiant užtikrinti gaminių saugumą, būtina laikytis pripažintų kokybės standartų, kurie reikalauja naudoti sertifikuotas medžiagas. Įmonėje įdiegta gamybos valdymo sistema, kokybės vadybos sistema.

Tokio pobūdžio įmonei išlaikyti reikalingos didžiulės investicijos. Tikėtina, kad įmonė daugiausia investicijų gauna iš savo veiklos reinvestuodama gautą pelną į gamybos našumo, konkurencingumo didinimą bei savo gaminių bei paslaugų kokybės gerinimą.

Tam, kad teisingai būtų paskirstytas pelnas arba padengti nuostoliai, labai svarbu suprasti finansinę sferą, gebėti skaityti finansinius rodiklius ir teisingai įvertinti savo galimybes. Tokio pobūdžio rekomendacijas dauguma atveju pateikia kompetetingi įmonės darbuotojai, kuriems patikėta atsakomybė už finansinių dokumentų vedimą, analizę ir skaitymą, o galutinius valdymo sprendimus, atsižvelgiant į finansinius rezultatus, priima kompetetingi valdybos nariai.

Tyrimo problemos aktualumas. Pelningumo valdymas apima ne vien kryptingų investicijų sprendimus. Pelningumas susijęs ir su gamybos bei rinkodaros veikla įmonėje. Kokybiškas produktas ir gebėjimas jį parduoti brangiausiai tiek norinčiam ir galinčiam mokėti klientui yra pavyzdinis gamybos ir rinkodaros skyriaus bendradarbiavimo pavyzdys, sąlygojantis aukštą pelningumo rezultatą įmonei. Šio rezultato siekimas ir pasiekimas yra kiekvienos įmonės tikslas.

Priklausomai nuo gaunamo pelno ar patiriamo nuostolio vertinamas įmonės finansinis stabilumas. Kuo įmonė finansiškai stabilesnė, tuo daugiau galimybių išlikti rinkoje ir gauti palankesnius išorinių institucijų vertinimus. Dėl šių priežasčių įmonės veikloje itin svarbu daug dėmesio skirti pelningumo valdymui bei jo poveikio vertinimui.

Tyrimo objektas - UAB "Feliūga" finansinio stabilumo vertinimas.

Tikslas - įvertinti UAB "Feliūga" pelningumo valdymo poveikį veiklos finansiniam stabilumui.

Uždaviniai:

1.Apžvelgti pelningumo valdymo sampratą ir finansinio stabilumo rodiklius.

2.Analizuoti UAB "Feliūga" finansinio stabilumo rodiklius ir balanso analizę pagal finansinių dokumentų rinkinius.

Darbo metodai: mokslinių literatūros šaltinių palyginamoji analizė, įmonės finansinių dokumentų rinkinių palyginamoji analizė, balanso vertikalioji ir horizontalioji analizė, veiklos (nusotolio) ataskaitos rodiklių analizė.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 100 KB
  • 2015 m.
  • 32 puslapiai (6350 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alina
  • Pelningumo valdymo poveikio veiklos finansiniam stabilumui vertinimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Pelningumo valdymo poveikio veiklos finansiniam stabilumui vertinimas. (2015 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/pelningumo-valdymo-poveikio-veiklos-finansiniam-stabilumui-vertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:15
×