Pelno mokesčio apskaita ir kontrolė UAB „Medūza“


Santrauka. Įvadas. Pelno mokesčio apskaitos ir kontrolės teoriniai aspektai. Pelno mokesčio apskaitos ir kontrolės samprata. Pelno mokesčio apskaitos esmė ir principai. Pelno mokesčio apskaitos samprata. Pelno mokesčio apskaitoje taikomi principai. Pelno mokesčio kontrolės principai. Pelno mokesčio kontrolės samprata. Pelno mokesčio apskaitos ir kontrolės analizės etapai įmonėje. Pelno mokesčio apskaitos ir kontrolės vertinimas UAB „Medūza“. UAB „Medūza“ veiklos pristatymas. Tyrimo organizavimas. UAB „Medūza“ pelno mokesčio apskaitos ir kontrolės analizė. -2018 m. Pajamų analizė. -2018 m. Sąnaudų analizė ir neleidžiami atskaitymai. Apmokestinamojo pelno apskaičiavimo tvarka. Pelno mokesčio kontrolė. UAB „Medūza“ pasiūlymai apskaitos kontrolės gerinimui. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Nagrinėjama tema yra aktuali, nes išanalizuota pelno mokesčio apskaita ir kontrolė įmonėje, gali prisidėti prie verslo sėkmingos veiklos. Tinkamai atliktas tyrimas ir finansinės ataskaitos gali atskleisti įmonės problemas, nuostolius, išlaidas, bei kur būtų reikalinga, pataupyti ir kaip tinkamai paskirstyti gaunamas pajamas, kad įmonė galėtų susimokėti, Lietuvos Respublikos reglamentuotus mokesčius.

Baigiamojo darbo objektas: Pelno mokesčio apskaita ir kontrolė UAB „Medūza“.

Darbo tikslas: išanalizuoti pelno mokesčio apskaitą ir įvertinti jos kontrolę.

Analitinėje dalyje, remiantis moksline literatūra, analizuojama pelno mokesčio apskaita ir kontrolės samprata, pelno mokesčio apskaitos principai, pelno mokesčio kontrolės principai, pelno mokesčio apskaitos ir kontrolės etapai įmonėje.

Projektinėje dalyje, pateikiama įmonės pristatymas, valdymo struktūra, tyrimo organizavimas, tyrimo analizė ir konkretūs sprendimai nustatytai problemai spręsti. Darbo pabaigoje pateikiama išvados, naudota literatūra ir priedai.

Tyrimo charakteristika, siekiant įgyvendinti užsibrėžtą tikslą, buvo atlikti du tyrimai: kiekybinis ir kokybinis.  

Tyrimo rezultatai, apibendrinant tyrimo duomenis, galima teigti, kad baigiamojo darbo tyrimo metodai buvo tinkamai parinkti. Remiantis atlikto tyrimo rezultatais, gauti atsakymai į klausimus, atlikti visi tyrimo uždaviniai bei pasiektas pagrindinis tyrimo tikslas. 

Pelno mokestis yra mokestinis mokestis pagal Lietuvos Respublikos nustatytus mokesčių tarifus. Mokesčio tarifai yra paskaičiuojami pagal įmonės veiklą. Įmonėms pelnas yra svarbiausias veiksnys, dėl ko yra kuriamas verslas. Kad įmonė tinkamai vykdytų savo veiklą yra reikalinga tiksli ir atsakinga pelno mokesčių ataskaita ir pelno kontrolė įmonėje. Todėl ši tema yra labai opi ir naudinga įmonei. Atliktas tyrimas ir analizė parodys stipriąsias ir silpnąsias įmonės savybes. Bei padės išspręsti iškilusias problemas.

Darbo aktualumas – įmonėje yra atliekama pelno mokesčio apskaita ir kontrolė, kuri turi būti efektinga ir naudinga tolimesniam verslo plėtojimui ir vykdymui, būtina viską gerai išanalizuoti ir atlikti tyrimą, kuris padėtų atskleisti įmonės stipriąsias ir silpnąsias savybes. Atliktas tyrimas padės užtikrinti tolimesnę sėkmingo verslo kryptį.

Darbo objektas - Pelno mokesčio apskaita ir kontrolė UAB „Medūza“.

Ištirti pelno mokesčio apskaitą ir kontrolę UAB „Medūza“ ir pateikti rekomendacijas.

Pirmoje, aprašoma mokslinė literatūra susijusi su pelno mokesčio apskaita ir kontrole, pelno mokesčio apskaitos principai, pelno mokesčio kontrolės principai, pelno mokesčio apskaitos ir kontrolės etapai įmonėje.

Antroje, aprašoma įmonės veiklos pristatymas, įmonės organizacinė struktūra, tyrimo organizavimas, tyrimo analizė ir konkretūs sprendimai nustatytai problemai spręsti. Darbo pabaigoje pateikiama išvados, naudota literatūra ir priedai.

Pirmame skyriuje atliekama pelno mokesčio apskaitos ir kontrolės teorinių pagrindų analizė, gilinantis į pelno mokesčio ir pelno mokesčio apskaitos sampratą ir principus, pelno mokesčio kontrolės principus, pelno mokesčio kontrolės sampratą, pelno mokesčio apskaitos ir kontrolės analizės etapus įmonėje.

Pelno mokesčio mokėtojas yra juridinis asmuo, kuris moka įvairius Lietuvos respublikos nustatytus mokesčius susijusius su verslu. Norint įsteigti įmonę, reikia turėti savų lėšų ir pradinį kapitalą. Įmonei įsteigti yra reikalinga minimalus įstatinis kapitalas 2.500 eurų. Įmonė privalo turėti pavadinimą, kuris atitinka įstatymų reikalavimus, bei jį įregistruoti juridinių asmenų registre. Pavadinimo kaina svyruoja apie 16.22 eurų. Įsteigiant įmonę, yra reikalinga steigimo dokumentai: 1) steigimo sutartis, 2) įstatai kuriuose apibrėžiami veiklos tikslai, valdymo organai, 3) registracijos adresas, patalpos. Tai patvirtinti būtina notariškai. Steigimo dokumentų notarinis patvirtinimas gali kainuoti nuo 72.41 eurų iki 231.70 eurų, priklausomai nuo įmonės veiklos. Šie notaro patvirtinti dokumentai patiekiami juridinių asmenų registre. Registracijos kaina gali svyruoti apie 57.34 eurų. Sutvarkius visus dokumentus ir apmokėjus visus mokesčius, galima pradėti savo įmonės veiklą. Gavus įmonės registracijos pažymėjimą, pasidaromas anspaudas. Gavus Vyriausiojo policijos komisariato leidimą, pateikiamas užsakymas anspaudo gaminimui. Tuo užsiima specialios firmos.

  • Microsoft Word 392 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 48 puslapiai (11187 žodžiai)
  • Kolegija
  • Asta
  • Pelno mokesčio apskaita ir kontrolė UAB „Medūza“
    10 - 2 balsai (-ų)
Pelno mokesčio apskaita ir kontrolė UAB „Medūza“. (2021 m. Sausio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/pelno-mokescio-apskaita-ir-kontrole-uab-meduza.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 02:47
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo